Vain lukiolaiset

dididii

Minkä takia Auvinen oli valinnut uhreikseen pelkästään lukiolaisia? Siis, hänhän pääsi yhteen kasiluokkalaisten luokkaan jossa hän ampui telkkarin paskaksi ja jonkun limupullon mutta ei ketään ihmistä. Käski heitä alkaa hajottamaan paikkoja.

samaten se nainen joka oli tullut tapaamaan tyttärensä opettajaa. Hän juoksi kauhuissaan karkuun kun huomasi, että Auvisella oli ase mutta Auvinen olisi halutessaan voinut ampua häntä selkään mutta ei niin tehnyt.

Oliko Auvisen viha valikoivaa?

2

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuten ei kukaan

      mutta ehkäpä se oli, näille kaseille oli vaan sanonut että vallankumous alkoi ja ampunut luokan telkkarin säpäleiksi.

      vaikea mennä toisen ja vielä vainajan pään sisään, mutta olen taipuvainen ajattelemaan samoin että valkattu oli.

      Kaveri oli etukäteen ainakin jossain määrin suunnitellut kohteensa.Ainakin jätti kaikista nuorimmat peruskoululaiset lahtaamatta.


      Mutta kaiken kaikkiaan niin sekainen ja huolestuttava tapaus ja kun tätä Tuusula-ketjua lukee, niin vielä enemmän huolestuttaa. Olen itse
      toiminut lukion opena taannoin monellakin paikkakunnalla ja tommoisia samanoloisia ahdistuneita kavereita ( joiden hätää ei äidillisin keinoin koulussa huomata) tosiaan pyörii siellä huolestuttavan paljon. Elämä on netissä ihan täysin.

    • fghyuiklö

      Kohta on taas vuosi kulunut lisää, kun Pekka Eric Auvinen nousi kiusaajiaan vastaan ja kosti. Antoi kaikille kiusaajille miettimisen aihetta. Josko minunkin kiusaama reppana nousee ja kostaa?

      Jokelan loppujen kiusaajien on syytä hävetä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6215
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5318
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3555
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe