Noo Arin musiikki ei ole sieltä rankimmasta päästä, mut kuitenkin.
Eilen muuten meinasin ratketa nauruun, kun yksi NRJ juontajista antoi "lempinimen" Arille, mutta valitettavasti en muista.
Eilen muuten meinasin ratketa nauruun, kun yksi NRJ juontajista antoi "lempinimen" Arille, mutta valitettavasti en muista.
Vastaukset 10
Vanhimmat
lääkkeitä, vie muistin.
mikäs on syy moiseen kehotukseen?????
käsitellään Jokelan tapausta. Siellä kokoontuu suomi24 -palstan viisasten kerho keskustelemassa Jokelan tapauksesta. Siellä oli ainakin eilenillalla, jonkun "viisaan" lista, mikä johtaa väistämättä tuhoon. Hevi-musiikki oli listassa ihan ekana. Auvinen kyllä kuuntelikin yotubeprofiilinsa mukaan rankempaa heviä, esim. just deathia.
mut on ainaski musa pelastanu tai osaks sen ansioo on ollu et oon wiel täs et ihan turhaa jotai musaa syyttää **** kyl se ajattelutoiminta on kaiken pahan alku ja juuri ja sen harhautuminen wäärään suuntaan eikä mikään musa, liian pienet kengät tai jouluna saatu epäsopiwa lahja ***
etsiä muualta kuin oman pään sisältä.
Olen samaa mieltä, minutkin on tää musa ja sen diggaaminen saanut ajattelemaan asioita, eikä pelkästään negatiivisesti.
Jos jollain liiraa on ihan sama mitä se kuuntelee, vaikka Brhamsin vitosta, ei se sen ratkaisuihin vaikuta.
et iha turha etsii syyllist ajan ilmiöist sen enempää musast, netist, telkust ku peleistkää ku se ongelma ja myös sen ratkasu löytyy ain sielt jokasen omast pääst wiimekädes *** kaikki ideologiat on sen takii waarallisii ku ne on mukamas walmiiks ajateltui mut ei sit kuiteskaa ole eli sitä ihmisen omaa ajattelukykyy aliarwostetaan niis ja tarjotaan walmiita sabluunoi jotka ei sit kuiteskaa oo loppuun asti mietittyi ***
tiivistää ja sanoa asioita niinkuin ne on. Elämä kait sitten opettaa jos malttaa kuunnella.
Kirjoita se kokoelma ajatuksiasi kirjaksi.
kaikkien teokset ois ihan yhtä hywii *** mun ajatukset sopii waan mulle ja niin ne räätälöityy jokasen muunkin kohdal *** toisel ei woi antaa walmiit mallei waan ne pitää ite ajatella itselleen sopiwiks *** siks mikään walmis ei oo must sellasenaan sopiwaa waan omal ajatustyöl pitää löytyy se oma tie ja ymmärrys ***
hevi musiikki on aika turvallinen tapa purkaa enegiaa. Itse saan virtaa siitä jos esim käyn lenkillä. Eiköhän toi Jokelan tapaus hurahtanu Hitlerin ja Stalinin oppeihin.
Sori vaan kielen käyttöni mutta laitan tähän totuuden!
Siis tää on täyttä paskaa! Muka jonku vähä rankemman
musiikin takia menee teurastamaan pentuja!
Siis se on siinä jätkässä vika eikä musiikissa...
Ainoastaan joku saatanan palvonta musiikki saattaa vähän hämärtää ihmistä.
Itse olen, ja tunnen monia raskaamman musiikin kuuntelijoita jotka nauttivat musiikista ja soittavat sitä, eikä teurasta sen takia porukkaa -.-
Eli jos tuota mieltä ootte nii menkee musiikki kouluu ja hankkikaa elämä!