SAATANA NÄITÄ NYKYNUORIA, JOKAISELLE TOMMOSELLE VAAN SELKÄSAUNAA!
TÄSSÄ ESIM:
http://www.youtube.com/watch?v=eSVWOpmliTo
MIHIN HÄVINNYT OPETTAJAN
6
320
Vastaukset
- Brtu
...arvostuksen suhteen. Niin se metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
- Vei Nokiaan
Miehiä joilla olisi auktoriteetti ei kiinnosta opettajien nälkäpalkka.
Tämä on koulutoimen päätöksillä taattu lopputulos. - koulukiusaamista
Vastaus: Sallitte koulukiusaamisen jatkumisen. Painostatte yksilöllisesti lahjakkaita oppilaita. Kaikkien pitäisi mahtua saamaan viitekehykseen tuntisuunnitelman puitteissa. Muuten olit häirikkö, nykyään psykiatrinen potilas.
kasvatusta. ei saa äidin pikku kullanmuruja torua...
- nyt voisi selittää
niin että nykyajan keski-ikäiset tunteettomat uraihmiset voisi käsittää että vanhemmat ovat kasvattaneet nykynuoret ja vanhemmille kuuluu suuri vastuu nuorista, toki nuorillakin on vastuu omista tekemisistään mutta vanhemmat eivät voi täysin pestä käsiään jos nuoret eivät nykyään osaa käyttäytyä.
Kasvattamisella en tarkoita että vedetään turpaan vaikka minusta vapaa kasvatus on väärä tapa. Tärkeintä on joka tapauksessa että rakastamme lapsiamme ja haluamme viettää aikaa heidän kanssaan ja puhua syvällisesti heidän kanssaan. Nykyään uskoisin että jos nuorilla on ongelmia niin suurimmalla osalla vanhemmat ovat viimeisiä henkilöitä joille he puhuvat niistä, tai tuskin edes niitä viimeisiä, tärkeää olisi saada yhteys nuoriin.
Lisäksi sanoisin jos meillä on lähtökohtaisesti sellainen asenne että nykynuoret ovat jotain petoja niin emme näe heidän herkkää ja tunteellista sisintään joka elää murrosiän myllerryksessä.
Sä voit haukkua nuoria mutta todennäköisesti metsä vastaa niin kuin sille huudetaan.- koulu ja yhteiskunta
Suomalainen koulu ja yhteiskunta juuri on kasvattanut meidät tunteettomat uraihmiset. Mehän ollaan juuri niitä teidän koululaitoksessanne pärjääviä tyyppejä. Älykäs ihminen oppii tämän yhteiskunnan pelisäännöt ja pärjää kyllä. Mutta älkää meitä syyttäkö, mehän olemme juuri koulusysteemin kasvattamat. Ja jopa siinäkin oudossa maailmassa ne pärjäävät. Olemme omat koulumme käyneet 70-80-90-luvuilla. Ja yliopistot sen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt485087Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.642870Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2701318Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh721113Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391104Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611075- 1281048
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok721014- 142954
- 49904