Kansan tuki on puolellanne, nyt ei pidä antaa periksi. Rahaa kyllä valtiolla on tuhlattavaksi asti. Muistetaanpa vain esim. Stora Enson sekoilut (6 miljardia) tai erilaisille ns. johtajille maksetut jättioptiot
Kysymys on vain siitä, arvostavatko poliitikot työtänne ja haluavatko satsata rahaa terveyden ja sairaanhoitoon.
Tietysti on myös kysymys siitä, että poliittisessa vastuussa olevat eivät voi myöntää tekemiään virheitä ( Katainen)
Olen varma, että Tehy voittaa, kun vain rivit pitävät.
TEHY NYT LUJANA!
13
522
Vastaukset
- kikkakakkonen
tehy ei vaan ilmoita paljonko on jo liitosta eronnut
julkista tietoa on vain se moniko ei sitten lopulta irtisanoutnutkaan
prosenteissa laskettuna sekin kertoo jo jotakin- minä'
ole kiristyksen ja tappolinjan puolella .
T€HY on tuhon tiellä .
- että ihan
tänne pitää vetoomus laittaa?
Uhkaako Tehyä joukkoirtisanoutuminen. Hoitajat haluavat sittenkin pitää työpaikkansa. Onko koko lakkotouhu vain liiton masinoimaa ja kentän tuki ei enää ole takana.
YESSSS! - mummo-55
laittaa galleriasivuasi julkiseksi? :)
juu juu joo... pimeyden töitä ne monet tekee, hmmm.Vaikea keskustella asiallisesti, jos viitataan pimeyden töihin. Se johtaa ajatukset keskustelukumppanin häiriintyneeseen mieleen.
- jorgos--
Sinullahan tuo on erittäin julkinen
nyt kun hallituskin on mennyt ta:n puolelle niin pitää pysyä entistä tiukempana. kansakin on puolellanne. painostuksen edessä rivien pitää pysyä tiukkana!
- Telle
monen muun alan (vaikka Nokian leivissä työskentelevien, kuntatyöntekijöiden, opettajien) työntekijöiden olisi mahdollista joukkoirtisanoutua ja olettaa pääsevänsä takaisin töihin? Kun irtisanoutuu, niin todellakin sen tekee! Takaisin ei ole tulemista.
Tässä kun olemme käyneet keskustelua murhista, massa- ja muista sellaisista, sanoisin, että hoitajat syyllistyvät massamurhaan. - syötiin
Telle kirjoitti:
monen muun alan (vaikka Nokian leivissä työskentelevien, kuntatyöntekijöiden, opettajien) työntekijöiden olisi mahdollista joukkoirtisanoutua ja olettaa pääsevänsä takaisin töihin? Kun irtisanoutuu, niin todellakin sen tekee! Takaisin ei ole tulemista.
Tässä kun olemme käyneet keskustelua murhista, massa- ja muista sellaisista, sanoisin, että hoitajat syyllistyvät massamurhaan.Eihän kukaan ole vielä irtisanoutunut. Ja näyttää siltä, että töihin mennään käsiraudoissa. Jos Tehy häviää tämän niin se on selvää ettei tulevausuudessa ole mitään tunkua hoiva alalle. Ja se voi olla vakavaa meille jokaiselle tulevaisuudessa.
Telle kirjoitti:
monen muun alan (vaikka Nokian leivissä työskentelevien, kuntatyöntekijöiden, opettajien) työntekijöiden olisi mahdollista joukkoirtisanoutua ja olettaa pääsevänsä takaisin töihin? Kun irtisanoutuu, niin todellakin sen tekee! Takaisin ei ole tulemista.
Tässä kun olemme käyneet keskustelua murhista, massa- ja muista sellaisista, sanoisin, että hoitajat syyllistyvät massamurhaan.No sehän on tietysti kiinni siitä, miten hyvin esim. opettajien ammattijärjestö OAJ huolehtii jäsenistään.
Terveydenhoito on peruspalvelua ja kulut hoidetaan kunnan sekä valtion kassoista. Stora Enso on voittoa tavoitteleva kansainvälinen yritys ja palkat sekä muut kulut maksetaan yrityksen kassasta.
Valtio omistaa siitä n 12% ja saa tuloksesta oman osuutensa.- Jorgos-
ettei totuus unohtuisi. Nekin rahat olisi voitu käyttää hoitsujen palkkoihin. Ja kukaan ei ota vastuuta, eipä tietenkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt464954Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.622787Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2351132Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391094Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh711074Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611055- 1271026
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok72994- 137905
- 49884