jotta tähän nykymenoon saataisiin tolkkua:kiire pois,kunnioita aina toista ihmistä,rhan perässä juokseminen pois,jne
karmea tapa aloittaa maailmanparannus,mutta eiköhän se ainakin herätä meitä ihmisiä jollakin tapaa,koska me edelleenkin eletään täällä vain yhden kerran(monelta ihmiseltä tuntuu unohtuneen)
karmea tapa aloittaa maailmanparannus,mutta eiköhän se ainakin herätä meitä ihmisiä jollakin tapaa,koska me edelleenkin eletään täällä vain yhden kerran(monelta ihmiseltä tuntuu unohtuneen)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä ainakin olen aina elossa jossain ruumiissa.Olen siis Kuolematon Sielu......Siispä voin käyttää elämäni miten haluan eikä minun ole pakko nauttia elämästä veren maku suussa vaan voin sanoa että paskaaks täs ja löhötä sohvalll
Voi ei
Kukaan ei ole uhrautunut kenenkään puolesta. Hän oli häiriintynyt nuori, joka ei varmasti ajatellut muita kuin itseään. Omaan napaansa tuijottelija. Ei kenenkään ihmisen pidä leikkiä Jumalaa. Ei Pekalla ollut oikeutta riistää toisten ihmisten elämää. Eikä muillakaan. Jokaisella meillä joskus loppuu tämä elämä, mutta on väärin, jos joku kanssakaveri sen tekee. Täytyy muistaa laulun sanat:"Elämä on ihanaa, kun sen oikein oivaltaa.". Nauttikaa elämästä, tämä on ainutlaatuista ja loppujen lopuksi ihanaa:-)
Tv. RAV5656