Aika...

Aika täsmällistä tämä palstalla tapahtuva sensuuri uskontoja arvostelevia viestejä kohtaan.

6

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt lukija

      Jos tahdotte kinata uskonnonaiheista, eikö teidän pitäisi mennä Uskonto-palstalle?

      • Ei ole tahtoa kinata uskonasioista, mutta kun hihhulit tekevät nyt täsmäiskuja kaikille palstoille ratsastaen Jokelan ruumiskasalla. Jotain kait sitä pitää niillekkin vittuilla jotta palaisivat maan pinnalle, mutta turha mahtaa olla toivo sen suhteen.


      • Myötätuntoinen
        k0rh0nen kirjoitti:

        Ei ole tahtoa kinata uskonasioista, mutta kun hihhulit tekevät nyt täsmäiskuja kaikille palstoille ratsastaen Jokelan ruumiskasalla. Jotain kait sitä pitää niillekkin vittuilla jotta palaisivat maan pinnalle, mutta turha mahtaa olla toivo sen suhteen.

        Kun jokin iso katastrofi kohtaa suurta ihmisjoukkoa, mieli alkaa kummasti vetää perimmäisten kysymysten äärelle.

        Mieti Estonian uppoamista, Tsunamia, Myyrmannin räjähdysta ja nyt tätä Jokelan massamurhaa.

        Miten mahtaisit itse ajatella, jos kuolema irvistelisi sinulle silmien edessä?


      • Myötätuntoinen kirjoitti:

        Kun jokin iso katastrofi kohtaa suurta ihmisjoukkoa, mieli alkaa kummasti vetää perimmäisten kysymysten äärelle.

        Mieti Estonian uppoamista, Tsunamia, Myyrmannin räjähdysta ja nyt tätä Jokelan massamurhaa.

        Miten mahtaisit itse ajatella, jos kuolema irvistelisi sinulle silmien edessä?

        Kuolema on irvistellyt monesti lähellä liikenteesä, jäillä, työmaalla ja kerran metilläkin.

        En ota siitä stressiä. Liikenteessä teen kaikkeni häiritäkseni älykääpiöitä. Jäille en mene enää niin kuin penskana. Työmaalla käsken käskyttäjiä itseään menemään vaarallisiin paikkoihin. Metillä sille ei taas mahda mitään jos tulee luoti ja tappaa. Valvonta on tiukkaa metsästäjien kesken, mutta mistä siitä toiselta puolen vesistöä tulevasta luodista tietää...

        Maailmassa on vain yksi varma asia; kuolema korjaa. Miksi nämä uskovaiset eivät sitten rukoile jumalaansa tällä "hädän hetkellä" vaan roikkuvat netissä kuin Goeppelsin propagandakoneisto toitottamassa asiaansa murhattujen ihmisten veren kustannuksella?


    • vai mikä sensuuri estää uskontoa arvostelemasta ja miksi hihhulit saa riehua ihmisten seassa ja olla kuin haaskalinnut haaskalla, mutta niitä ei saa arvostella julkisesti?Pitäishän Hihhulienkin kunnioittaa muitten uskontoa,tietääkseni ja etenkin, jos sitä uskontoa ei ole.

      • Ei varmaan sefu ole, nyt täällä on ylemmät tahot deleteä painamassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      171
      1111
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      295
      533
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      531
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      472
    Aihe