Surman syy

3220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

nimenomaan ateismi/darwinismi ja linkolalaisuuden kaltaiset ihmisyyttä halveksivat ja fasistiset synnyttää ihmisessä syvän tyhjyyden ja tarkoituksettomuuden ja itsevihan tunteen, joka voi sitten purkautua äärimmäisen väkivaltaisella tavalla myös muita kohtaan.

Kirjoittaja ei vain ollut huomannut, että tämä ideologia oli osaksi kodin perintöä.

Vain yhteydessä Jumalaan ihminen voi kokea syvää tarkoitusta elämällään.

Äänestä
  • Koskas olit viimeksi "yhteydessä Jumalaan"? Oliko puhetta siitä, että mitä tekemistä Jumalalla oli tuossa puolen päivän aikoihin 7.11. kun ei ollut suojelemassa omiaan? Kuvitteletko olevasi meitä muita tietävämpi ja arvostelukysyisempi tässä(kin) asiassa sen takia kun olet "yhteydessä Jumalaan"?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tragedian kasvot kirjoitti:

http://www.harvestservice.com/forum/viewforum.php?f=33

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu