Antakaa rauha!

Ettekö te uskovaiset voi antaa meidän ateistien olla rauhassa!

Mikä nyt rassaa. Oletteko uskossanne noin epävarmoja? Voi voi, teitä raukkoja. Miettikää ja lukekaa uskonkirjojanne, niin huomaatte , että teitä on huijattu pahemman kerran. Tuntekaa vapautus ja sanoutukaa irti kaikesta höpötyksestä!

Huomiona vain voin sanoa, että kirjoitan tämän kirjoituksen tänne ateisti palstalle ja te ns. uskovaiset luette sitä täällä ja kommentoitte. Epäuskoa, vai mitä.
Lukekaa tarkasti uskonkirjoja, ne on kuin ostosTV:n mainokset... hyvältä kuulostaa mutta paska jää käteen!

hus hus uskovaiset...täällä ei ole pelastettavia lampaita...
4251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Ettekö te uskovaiset voi antaa meidän ateistien olla rauhassa!"

Kysy itseltäsi antavatko kaikki ateistiveljesi hihhulien olla rauhassa? Ehei, en minä ainakaan. Rasisteja ei pidä suvaita missään muodossa ja heidän pitää maistaa omaa lääkettään - suvaitsemattomuutta.

"Mikä nyt rassaa. Oletteko uskossanne noin epävarmoja? Voi voi, teitä raukkoja. Miettikää ja lukekaa uskonkirjojanne, niin huomaatte , että teitä on huijattu pahemman kerran. Tuntekaa vapautus ja sanoutukaa irti kaikesta höpötyksestä!"

He huomaavat loitsukirjastaan vain että saatana puhuu sinussa, ei muuta. Etkö ymmärrä, he eivät katso maailmaa sinun silmiesi läpi, vaan omiensa?

"Huomiona vain voin sanoa, että kirjoitan tämän kirjoituksen tänne ateisti palstalle ja te ns. uskovaiset luette sitä täällä ja kommentoitte. Epäuskoa, vai mitä.
Lukekaa tarkasti uskonkirjoja, ne on kuin ostosTV:n mainokset... hyvältä kuulostaa mutta paska jää käteen!"

Jos tämänkaltainen bullshit saisi ihmiset jättämään uskonsa, uskontoja ei olisi enää.

"hus hus uskovaiset...täällä ei ole pelastettavia lampaita..."

Itseasiassa jokainen sanasi ja se että kirjoitat tänne palstalle on todiste heillä, että sinä olet vain eksynyt lammas joka hätääntyneenä etsii paimenta.

Eivät hihhulit sinulle vittuillakseen kirjoita. He suorittavat jumalansa antamaa tehtävää ja yrittävät epätoivoisesti pelastaa sieluja taivaaseen. Monet heistä on ihan tosissaan pyhällä tehtävällä täällä ja välillä tuntuu, että heidän taivaspaikkansa on juuri sinun sielustasi kiinni. Sinun on sitä vaikea tajuta, koska kirjoittelet tänne ihan vain huviksesi ja mielenkiinnosta.

Hihhuleille jumala on yhtä todellista, kuin sinulle on ilma jota hengität; näkymätöntä, mutta silti niin todellista.

Äänestä

"Ettekö te uskovaiset voi antaa meidän ateistien olla rauhassa! "
Kyllä voimme!

"Mikä nyt rassaa."
Ei mikään!

"Oletteko uskossanne noin epävarmoja?"
Emme!

"Voi voi, teitä raukkoja. Miettikää ja lukekaa uskonkirjojanne, niin huomaatte , että teitä on huijattu pahemman kerran. Tuntekaa vapautus ja sanoutukaa irti kaikesta höpötyksestä!"
Kerro missä kohtaa kirjaa se huijaus paljastuu!

"Huomiona vain voin sanoa, että kirjoitan tämän kirjoituksen tänne ateisti palstalle ja te ns. uskovaiset luette sitä täällä ja kommentoitte."
No nyt olen kommentoinut" Happy now?

" Epäuskoa, vai mitä."
Ei mitään!

"Lukekaa tarkasti uskonkirjoja, ne on kuin ostosTV:n mainokset... hyvältä kuulostaa mutta paska jää käteen!"
Ai katsot ostostv:tä. Mielenkiintoista, kerro lisää itsestäsi!
Meillähän ei tietysti ole tv:tä!

"hus hus uskovaiset...täällä ei ole pelastettavia lampaita..."
No ehkä etsikkoaikasi on jo mennyt tai se ei ole vielä tullut!
Tuo sinun turha-veljesi on kyllä heränneellä tunnolla!

Äänestä

No käykös täällä sitten paljon noita jotka sanovat, että tee parannus.....
Se on silviisii, että sellaiset uskovat, jotka ovat epävarmoja omasta uskostaan käännyttävät muita, koska he kuvittelevat sillä tavalla olevansa oikeita uskovaisia ja Herran palvelijoita.
Antakee niille niiden epävarmuus anteeksi ja koettakaa kestää. Ei ne pahaa tarkoita.
Ne kun eivät tajua sellaista asiaa, että jokaisella ihmisella on oikeus uskoa tai olla uskomatta.Sitä oikeutta pitää uskovaisenkin kunnioittaa. Ei saisi tuputtaa, mutta hyvää tarkoittavat.

Ois vaan yks kymysys teille.
Siis onko ateisti sellainen ihminen , joka ei usko mihinkään, ei edes itseensä.
Kai nyt johonkin pitää uskoa, että pystyssä henkisesti pysyy. Jos ei muuhun niin joulupukkiin.

Keep smiling;))

Äänestä

Ateistiko se siellä rääkyy?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksi vaan kirjoitti:

Ettekö te uskovaiset voi antaa meidän ateistien olla rauhassa!

Mikä nyt rassaa. Oletteko uskossanne noin epävarmoja? Voi voi, teitä raukkoja. Miettikää ja lukekaa uskonkirjojanne, niin huomaatte , että teitä on huijattu pahemman kerran. Tuntekaa vapautus ja sanoutukaa irti kaikesta höpötyksestä!

Huomiona vain voin sanoa, että kirjoitan tämän kirjoituksen tänne ateisti palstalle ja te ns. uskovaiset luette sitä täällä ja kommentoitte. Epäuskoa, vai mitä.
Lukekaa tarkasti uskonkirjoja, ne on kuin ostosTV:n mainokset... hyvältä kuulostaa mutta paska jää käteen!

hus hus uskovaiset...täällä ei ole pelastettavia lampaita...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu