kuka jatkoon?

...

Kuka pääsi äskeisestä jaksosta jatkoon? Meni tulos lähetys ihan ohi...
kiitos! =)

3

680

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .............................

      Oikeasti pääsi jatkoon yleisön äänillä se tyttö koiransa kanssa (nimiä en muista) ja sitten tuomaristo valitsi jatkoon sen "matomies" Santerin.
      Harmitti kun se Be Alive ei päässyt jatkoon :( Toi hauveli näyttää vetoavan moniin katsojiin, mutta itseäni ne esitykset ei viihdyttänyt pätkääkään.

      • todennäköisesti kisan

        Mielestäni koiraesitykset ovat toimineet erittäin hyvin. Myös koira on opetettu loistavasti. Joka tapauksessa ongelma tuossa on siinä että kyseessä on lemmikki, jolloin se saa paljon sympatiaääniäkin -> ei ole samalla viivalla verrattuna muihin esiintyjiin. Sen takia veikkaisin että Sini&Sonic voittaa koko kisan.


      • Realismin kannattaja
        todennäköisesti kisan kirjoitti:

        Mielestäni koiraesitykset ovat toimineet erittäin hyvin. Myös koira on opetettu loistavasti. Joka tapauksessa ongelma tuossa on siinä että kyseessä on lemmikki, jolloin se saa paljon sympatiaääniäkin -> ei ole samalla viivalla verrattuna muihin esiintyjiin. Sen takia veikkaisin että Sini&Sonic voittaa koko kisan.

        No se Be Alive oli aivan onneton, kolme hinttapulia siellä notkumassa, so last season....

        Ihmetytti tuossa lähinnä se, että miten se tanssiva äijä ja se pikkutyttö lauloivatkin niin totaalisen päin persettä...ihan oikeesti.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 134
      3723
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      82
      3214
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      85
      2614
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2416
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      244
      2343
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2206
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      53
      1099
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      959
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      948
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      839
    Aihe