palkat ylös eduskunnassa

Jotenkin tuntuu siltä, että palkkoja pitäisi nostaa eduskunnassa kun katsoo sasia ja räsästä.

Koska niitä palkkoja viimeksi nostettiin ja montako kymmentä prosenttia?

Saataisiinko jo ihmisiä tilalle?
4148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kansanedustajille, hukutetaan ne rahaan, että pääsevät nauttimaan elämästä eikä tarvitse aina vain istua kolhossa eduskuntasalissa. Annetaan niille 50 prosenttia omasta palkastamme ja vielä lisälahjoituksia myymällä jo ostetut joululahjat ebayssä. Myydään myös itse tehtyjä leivonnaisia kaduilla ja annetaan tulot eduskuntatalon rappusilla ohikulkeville kansanedustajille. Kaivetaan lompakosta kaikki kolikot ja setelit ja annetaan ne kansanedustajien iloiseksi tekemiseksi heille, suoraan kadulla, puhtaana käteen. Antaminen on ihanaa.

Äänestä

Tehyläinen on paniikissa , miksi ?
Onkos paikkaas kyselty .

Äänestä
  • enkä ko. orjatyöhön ikinä haluaisikaan.
    Olen tyytyväinen omaan osaani tässä yhteiskunnassa, vaikka isänmaa onkin myyty jo eu:lle.
    koti, uskonto ja isänmaa - siitä on enää murut jäljellä.

    Äänestä

  • palkkakuoppa kirjoitti:

    enkä ko. orjatyöhön ikinä haluaisikaan.
    Olen tyytyväinen omaan osaani tässä yhteiskunnassa, vaikka isänmaa onkin myyty jo eu:lle.
    koti, uskonto ja isänmaa - siitä on enää murut jäljellä.

    itsenäisyyden muistopäivää 6.12.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkkakuoppa kirjoitti:

Jotenkin tuntuu siltä, että palkkoja pitäisi nostaa eduskunnassa kun katsoo sasia ja räsästä.

Koska niitä palkkoja viimeksi nostettiin ja montako kymmentä prosenttia?

Saataisiinko jo ihmisiä tilalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu