Onko Kokkolassa edennyt persujen ja SKS:n välinen vaaliliitto? Entä muualla suomessa? On niin syvä hiljaisuus kautta maan.
SKS ja vaaliliitot?
tilanne,,,
6266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mennä vaaliliittoon Mäenpään kanssa.
Liekö tuo nyt niin viisasta?
No kuka tietää, mutta voi se vähän mummoja säikäyttää.
Persujen ja SKS.n välillä. Ei Kokkolassa, enempää kuin muuallakaan. On aivan tyhjänpäiväistä spekulaa edes miettiä, moista asiaa. Mäenpää on porukoineen tehnyt itsensä epäkelvoksi kenenkään kanssa liittoutumaan, ja yksin eivät tule pärjäämään. Ehkä kommunistit voi ruveta völjyyn, mutta sillä ei ole mitään merkitystä millään tasolla.
itsenäistä päätäntävaltaa? Keneltä pitää kysyä lupa vaaliliittoihin?
Kuulema Kokko (Kokot) ja Mäenpää neuvottelee vaaliliitosta.
Eduskuntavaaleissa Kokko pilasi puolueen menestymisen Kokoomuksen kanssa ja nyt yritetään Mäenpään kanssa. Ei ainakaan huonompi ratkaisu.
Voi onnistuakin, tiedä häntä.
niin että lähtevät Pohjois-Karjalassa vaaleihin ilman vaaliliittoja. Vain siten nähtäisiin mikä on perussuomalaisten arvostus, kannatus, ja alueellinen tarpeellisuus. Pitäisi pystyä osoittamaan että mitä persut tarjoaa ja miten se toteutetaan , kaikkinen asiaan vaikuttavine ongelmineen.
Mitä asiaan vaikuttavat ongelmat sitten ovat, niin uskottavuus, muiden tuki, ja ehdottomasti että mitä mikin maksaa, ja mistä niihin rahat. Ja eikun kentälle!
Väkisin tuppaisitte Perussuomalaisten kanssa liittoon.
Te ette kuitenkään missään tule pääsemään. Ei nyt, eikä koskaan.
Meillä P-Karjalassa ovat rivimme kunnossa.