Hoitajat keikalle Saudi-

http://www.taloussanomat.fi/tyoelama/2007/11/13/Hoitajat innostuivat kysymään töitä ulkomailta/200728479/111?rss=2i

Eikös useimmat sairaanhoitajiksi opiskelevat aio valmistuttuaan lähteä ulkomaille muutenkin=))
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saudi-Arabiaan suomalainen hoitaja? Ei kovinkaan moni hoitsu Suomesta siellä pärjää. Kulttuuri ja menttalitentti on aivan toista luokkaa kuin meillä täällä. Nainen on siellä ihan eri asemassa kuin meillä, täällä hoitaja on lähes kaikkivaltias, mutta islamilaisissa maissa, nainen on vain miehen alamainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arabiaan! kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/tyoelama/2007/11/13/Hoitajat innostuivat kysymään töitä ulkomailta/200728479/111?rss=2i

Eikös useimmat sairaanhoitajiksi opiskelevat aio valmistuttuaan lähteä ulkomaille muutenkin=))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu