http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Keniasta löytyi miljoonia vuosia vanha apinan leukaluu/1135231780602
Tässä väitetään että ihminen olisi kehittynyt apinasta.
Eikö toi ole raamatussa selvitetty ihan toisin?
Tässä väitetään että ihminen olisi kehittynyt apinasta.
Eikö toi ole raamatussa selvitetty ihan toisin?
Vastaukset 8
Vanhimmat
poistoon.
Raamattu on ihmisten keksimää satua...
..ajalta jolloin tiede ei osannut selittää asioita, piti keksiä kaikkea omituista.
Vähän niinkuin kalevalassa se että mailma syntyi sotkan munasta. "Sotkan munasta" saatana! Mistä se sotka tuli kun ei ollut maailmaa? Sotkahan tarvitsee elääkseen oman biosfäärinsä.
niin väitetään?
Ihmisillä on kädet, niillä voi rukoilla. Ihmiset ovat vain osa luontoa, mutta sen lisäksi meillä on usko, johon voimme luottaa.
No niinhän se on kehittynytkin, etkös tiedä "tuntemattomia ovat Herran tiet".
luja muuhun paitsi Luojaan. Tai ainakin kun ei ole mitään muuta mihin tarttua, niin täytyy toivoa vaikka toivo olis miten heikko: "Tutkijat ovat löytäneet Keniasta apinan leukaluun, jonka iäksi arvioidaan kymmenen miljoonaa vuotta. Luun uskotaan kuuluvan ennen tuntemattomalle ison apinan lajille, joka olisi ollut gorillojen, simpanssien ja ihmisen esi-isien lähisukulainen." Ihmisen on vaikea käsittää olevansa se todellinen ufo-olento, kaikkien muiden elävien olioiden ylivertainen, ainoa iankaikkisuusolento jolla on kyky hahmottaa ja hallita koko pallo. Ja kuinka yksinäinen tämä planeetta on.
" Ihmisen on vaikea käsittää olevansa se todellinen ufo-olento, kaikkien muiden elävien olioiden ylivertainen, ainoa iankaikkisuusolento jolla on kyky hahmottaa ja hallita koko pallo."
Ei suinkaan. Ihmisten on valtavan helppo käsittää tällainen asia. Sen vuoksi tämä ajatus keksittiin jo yli 2000 vuotta sitten ja siihen uskoo yhä edelleen miljoonia ja miljoonia ihmisiä. Se on niin paljon helpompi omaksua kuin ihminen apinalajina ja eläimenä, että ihmiset ovat viimeiset 150 vuotta vastustaneet sitä ensisijaisesti tunteellisista syistä. Ja yhä edelleen useammat uskovat ihmisen olevan ylivertainen ufo-olio kuin yksi monista apinalajeista, jonka erot muihin lajeihin ovat lähinnä aste-eroja, vaikka kaikki todisteet kertovatkin ihmisen olevan hieman normista poikkeava apina.
tuohon saat jumalanpilkan sisällytettyä? Hei mutta minäpä tiedän. Ota yhteyttä poliisiin ja tee tutkintapyyntö. Tämä tärkeä asia tutkitaan sitten perinpohjin oikeudessa!