Taas menee paperitehdas!!

Kauvanko Paperiliitto seuraa sivusta! Taas menee yksi tehdas nurin!!
Nyt on jo korkea aika laittaa täysilakko pystyy ja näyttää herroille kuka käskee!

http://www.talouselama.fi/docview.do?f_id=1261555&s=r
3201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja päättää asioista asuu muissa maissa ei suomessa.ne vain nauraa jos suomi menee nurin.

Äänestä
  • Sitä siirtyy herrasta rengiksi ja rengistä kerjäläiseksi kun omistuksensa myy muille maille vierahille.

    Suomesta on helppoa lakkauttaa teollisuutta kun sijainti on syrjäinen, kilpailu minimaalista ja jäykät yhteiskuntarakenteet ja korkeat verot takaavat ettei uutta kilpailua helpolla synny.

    Äänestä

se kumihierre josta helander sanoo tuossa talouselämän jutussa jotain renkaan raaka-ainetta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ptyömies kirjoitti:

Kauvanko Paperiliitto seuraa sivusta! Taas menee yksi tehdas nurin!!
Nyt on jo korkea aika laittaa täysilakko pystyy ja näyttää herroille kuka käskee!

http://www.talouselama.fi/docview.do?f_id=1261555&s=r

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu