Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Ihmisarvon puolesta

Jos joku haluaa myydä itseään tai joutuu tekemään niin, yhteiskunnan ei pitäisi viedä häneltä ihmisarvoa. Ei kenelläkään ole oikeutta viedä kenenkään ihmisarvoa vain siksi, että hän tekee jotain, mihin minä en suostuisi.
8235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ketään ei pitäisi pakottaa siivoojaksi, kaupankassaksi, tehdastyöläiseksi, haitarinsoittajaksi tms.

Äänestä
  • Tosi outoa, että 2000-luvun Suomessa miehet pakotetaan ilmaisiksi sotilaiksi vankeusrangaistuksen uhalla.

    Naisia tämä ei koske, eli ei tietoakaan tasa-arvosta.

    Äänestä

  • ainakaan kirjoitti:

    Tosi outoa, että 2000-luvun Suomessa miehet pakotetaan ilmaisiksi sotilaiksi vankeusrangaistuksen uhalla.

    Naisia tämä ei koske, eli ei tietoakaan tasa-arvosta.

    Tosimies ei valita.Mutta nämä nyhveröt täälläkin
    hakeutuu siviiliin mahdollisimman nopeasti.
    Hoitakaa itse palkka-armeijat,se ei naisille kuulu.Miksi naiset ajaisivatkaan miesten asiaa?EVVK.
    Koskas nämä säälittävät luuserit alkaa synnyttää?
    Sitten ollaan taas lähempänä tasa-arvoa.

    Äänestä

Niillä saattaa jopa olla kotona kiltti,hyväuskoinen ns.taloudenhoitaja,mutta asennevammaansa ne harjoittaa huorien luona.Kunnes jää kiinni.Yes yes yes.

Äänestä
  • ... kuullut? Älä usko, ei ole totta!

    Äänestä

  • Armas Paskiainen kirjoitti:

    ... kuullut? Älä usko, ei ole totta!

    Sivullisia,kunnollisia ihmisiä ei häiritä näkyvällä toiminnalla esim.kaupungin keskeisillä
    paikoilla.

    Äänestä

Suomessa on niin paljon kauan kadulla olleita prostituoituja, että tarvitsisimme Helsinkiin mustan kadun.

Vanhalla ilotytöllä on toisinaan aivovaurioita ja seksiä on saatava pakosti. Toisilla prostituoiduilla taas on teetetty murhia ja kotirauhan häirintää. Heidän empatiakykynsä on iäksi mennyttä.

Näille aivovaurioisille ihmisille me tarvitsisimme mustan kadun.

Äänestä
  • Thaihieromalaitokset katukuvassamme avasi lopuiltakin silmät.
    Seksin myynti ja osto on pantava ehdottomasti kieltoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapaa valinta kirjoitti:

Jos joku haluaa myydä itseään tai joutuu tekemään niin, yhteiskunnan ei pitäisi viedä häneltä ihmisarvoa. Ei kenelläkään ole oikeutta viedä kenenkään ihmisarvoa vain siksi, että hän tekee jotain, mihin minä en suostuisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu