Perussuomalaisten Nuorten syyskokous Helsingissä 10.11. valitsi järjestölle uuden hallituksen.
PerusS Nuorten hallitus vuodelle 2008:
Puheenjohtaja Vesa-Matti Saarakkala (Kurikka/Jyväskylä)
Varapuheenjohtaja Ville Vähämäki (Vimpeli/Oulu)
Sihteeri Johannes Nieminen (Vantaa)
Toiminnanjohtaja Antti Valpas (Helsinki)
Johanna Rossi (Helsinki)
Teemu Lahtinen (Espoo)
Veli-Pekka Kortelainen (Oulu)
Maria Lohela (Turku)
Antti Rantakokko (Kuopio)
varajäsenet:
Olli Immonen (Oulu)
Tommi Otamo (Rauma)
Terhi Sorvoja (Ylivieska)
Tuomo Ojala (Lohtaja/Oulu)
Anu Mäntylä (Teuva)
Minna Mäkinen (Jyväskylä)
Simo Grönroos (Kirkkonummi)
Teemu Välimäki (Turku)
http://www.ps-nuoret.net//content/view/168/41/
HYVÄLLE VAIKUTTAA!
PerusS Nuorten hallitus vuodelle 2008:
Puheenjohtaja Vesa-Matti Saarakkala (Kurikka/Jyväskylä)
Varapuheenjohtaja Ville Vähämäki (Vimpeli/Oulu)
Sihteeri Johannes Nieminen (Vantaa)
Toiminnanjohtaja Antti Valpas (Helsinki)
Johanna Rossi (Helsinki)
Teemu Lahtinen (Espoo)
Veli-Pekka Kortelainen (Oulu)
Maria Lohela (Turku)
Antti Rantakokko (Kuopio)
varajäsenet:
Olli Immonen (Oulu)
Tommi Otamo (Rauma)
Terhi Sorvoja (Ylivieska)
Tuomo Ojala (Lohtaja/Oulu)
Anu Mäntylä (Teuva)
Minna Mäkinen (Jyväskylä)
Simo Grönroos (Kirkkonummi)
Teemu Välimäki (Turku)
http://www.ps-nuoret.net//content/view/168/41/
HYVÄLLE VAIKUTTAA!
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei ole kukaan nuori kelvannut edes varajäseneksi. No, ompahan edes Oulu ja Pohjanmaa hyvin edustettuna ja tietysti Jyväskylä. Sama näkyy meno olevan kuin emäpuolueessakin. Huh huh!
tarvita muita ku pohojalaasia tai sitten PK-seudun soinin lipojat. Siksi toisekseen suurinosa noista on ihan rasisteja tai natsi myönteisiä.
Ja lujaa! Sen nuorten hallituksen kokoonpanokin kertoo. Johdossa Hitler-nuori Saarakkala. Ei hyvältä näytä!
natsi^myönteisiä kuin tietyt Vasemmistoliittolaiset tai SDP:läisetkin joidenkin mielestä "Stalin-myönteisiä"... il me semble.
Hienoa!
Eikös Kuopio ole itä-suomea josta Rantakokko on kotoisin?
Kyllä ei näytä persujen tulevaisuus kovin hyvältä.
Se on säälittävää todeta.
Katseet siirtyy johonkin toiseen puolueeseen.
Kovaa vauhtia äärioikealle. Oheinen lista todistaa sen lopullisesti. Jopa perusnuoret itse myöntävät olevansa "natsimyönteisiä". Inhimillisyys on tuosta touhusta kaukana.
Missäs ne noin sanovat? Voisitko tarkentaa.
Tiettyjen henkilöiden edesottamuksia, kirjoituksia ja puheita? Ei mahda mitään, jos tahdot uskoa harhakuviin.
Anna nyt niitä esimerkkejä, jos niitä kerran löytyy kirjoituksista tai puheista.
taakke päin, ni etköhän noita ittekin huomaa. onpahan noita nii tiiviisti palstalla lainattu että varmaan säkin ne löydät.
Saarakkalaa esittelemään Hitlerin Kotkanpesästä tuomiaan tuliaisia. Siinä ihmettelemistä aluksi.
Ilmeisesti et itse löydä mitään todisteita? Onko näin? Jos niitä kirjoituksia ja puheita on paljon lainattu niin lainaappas viestini perään.
Jos Saarakkala on käynyt yhdessä hyvin tunnetussa turistikohteessa, niin se siis tekee hänestä "natsimyönteisen"? Kyllä menee argumentit naurettaviksi :-)
tuohon "yleiseen turistikohteeseen" ovat monen tiedossa. Hän ei ole itsekään niitä kiistänyt. Vesku on myöntänyt nuorempana olleensa Hitlerin ihailija. Eihän sekään mitään tavatonta ole, onhan Aatulla paljon muitakin ihailijoita.
Ketkä ovat ne monet? Jotkut tällä foorumilla paskaa jauhavat vai? Ja kenelle Vesku on tuollaista myöntänyt? Kerro nyt tarkkaan ja todista väitteesi. Tähän mennessä et ole esittänyt muuta kuin väitteet natsimyönteisyydestä ja kotkanpesässä käynnistä. Kumpaakaan et kuitenkaan ole pystynyt millään tavalla osoittamaan todeksi. Jos väitteesi ovat tosia, niin pitäisi löytyä evidenssiä. Muuten kuka tahansa voi esittää totena vaikka mitä.
Olen käynyt Leninin mauseleumissa, Eugen Schaumann´in haudalla, Sinisessä moskeijassa Istanbulissa, Egyptin pyramideilla, Mannerheimin muistoristillä, Neuvostoliittolaisten partisaanien haudalla, Suomenlinnassa, englantilaisessa sukellusveneessä, Loviisan ydinvoimalassa, Forssan työväentalolla, EG:llä Turussa, Ruotsin kuninkaanlinnassa, viimeisen Suomenlahden merirosvon hirttopaikalla, lottamuseossa, Salpalinjalla, Pommern-purjelaivalla, kalassa, Lapissa, pominut sieniä, syönyt perunoita, humpannut naistentansseissa, ryypännyt kapakassa, vieraillut Itä- ja Länsi- Berliinissä, Savossa ja Porvoossa sekä serkkuni luona Kemissä. Kerran eksyin metsään.
Kehittäkääpä tästä se ismi mitä kannatan ja minkä aatesuunnan edustaja olen.
Ei harhauta ketään. Hitler-nuorten taustat tiedetään, se riittää tällä erää. Todisteita löytyy sitten kun tarvitaan. Nyt ei vielä onneksi tarvita?
Eli jauhat paskaa ilman todisteita.
Eikä siinä mikään kiemurtelu auta.
On totta, että perintöprinssin uskottavuus on mennyt, eikä takaisin tule. Hitler-taustan osalta ei tarvitse mitään todistella, Vesku on sen itsekin myöntänyt. Lisää Veskun töppäilyjä:
Islam myönteiset lausunnot tv-ssä ja lehdissä. Veljeily pohjoismaisten äärioikeistolaisten kanssa, josta jopa puheenjohtaja Soini on joutunut häntä ojentamaan. Hesarissa Vesku ilmoitti, ettei "voi kätellä ketä tahansa, koska voi vahingossa kätellä väärää ihmistä". Lisäksi hän on todistettavasti mm. levitellyt ilkeämielisiä huhuja Perussuomalaisten uudesta puoluesihteeristä Ossi Sandvikista (koska on kilpailijana samassa Vaasan vaalipiirissä?) jne. jne.
Perintöprinssi tekisi puolueelle suuren palveluksen, jos siirtyisi vähin äänin Jyväskylään opiskelemaan, aivan kuten keväällä tiedotteessaan lupasi.
Uskomatonta, ettei väitteitä tartte todistella. Taidat höpöttää omiasi. Kerro nyt missä Vesku on tollaista myöntänyt ja kenelle.
Eihän Veskun lausunnot olleet Islma-myönteisiä, vaan kriittisiä. Se, että Suomeen perustetaan islamilainen puolue, antaa muille valttikortit käteen. Tällöin islamia voidaan arvostella suoremmin, mikä nyt on mahdotonta ilman leimaamista.
Ketä ovat nämä äärioikeistolaiset? Eurooppalaisissa lehdissä Perussuomalaiset on kuvattu sellaisiksi jo kymmenen vuotta. Kaikki tietävät, ettei puolue ole mikään äärioikeistolainen. Sama juttu noiden muiden kanssa. Leimakirves on heilahtanut, koska vastustetaan monikulttuurisuutta ja kannatetaan hallittua maahanmuuttoa. Se riittää.
Mitä ilkeitä juoruja Vesku on levittänyt? Nyt tarvitaan taas evidenssiä.
Vaikuttaa hyvin vahvasti siltä, että joku haluaa vartavasten loata. Valitettavasti lokaamisyritykset jäävät yrityksiksi, jos ei pystytä tarjoamaan todisteita. Argumentointi sinun päässäsi ei oikein ole toiminut, kun sitä ei ole ollutkaan.
Kaikenlaisia se maa päällään kantaa ja vieläpä joskus mies ollut puolueen varapuheenjohtaja.
Ulkoasukin jo kertoo, että mies on onneton nyhverö.
Miksi sinä vätys et kirjoita omalla nimelläsi?
Eikö vätyksen kantti kestä?