arkipäiväiseen elämääni. Toisten mukana elämiseen. Muitten tarpeiden täyttämiseen ja yhteiskunnan vaatimuksiin. Työpaikan kiireeseen, jatkuvaan vitun oravanpyörään.
Jätin mieheni, kerroin syyksi kliseisen "tarvitsen aikaa".
Kerroin ihastukselleni, että jos hänkin jättäisi muijansa panisin häntä heti. Kerroin myös, että olen halunnut häntä jo pidemmän aikaa.
Ilmoitin myös kaikille jättäneeni ukkoni ja peruin anopin kanssa sovitun matkan, sanoin ettei kiinnosta.
Ilmoitin työpaikallani,etten ole enää kiinostunut työstäni ja että olen jättänyt mieheni ja saatan ehkä siksi tarvita jossain vaiheessa pidempää sairaslomaa.Lähdin omistusasunnostamme repullinen vaatteita mukanani kaverini tyhjillään olevaa asuntoon.
Olen juonut koko illan siideriä, saunonut ja polttanut tupakkaa sekä kuunnellut stereot täysillä cmx:ää. Yksin.Ja voin kertoa,että huomenna muutosten tekeminen minun elämässäni jatkuu.
Olen
4
1099
Vastaukset
- Nimetön
Reipasta meininkiä. Eihän sun elämääs kukaan muu tee muutoksia kun sinä itse. Olen oikein kateellinen rohkeudestasi.
- kade
myös!
- tekisi mieli tehdä samoin
helvetin hyvä että joku uskaltaa tehdä noin radikaalin liikkeen,vituttaa minuakin joka helvetin päivä samaa saatanan puurtamista,ensin töissä ja sitten kotona.kohteen olen jo valinnut kunnes eräänä kauniina päivänä,kerään kamani reppuun ja lähden nostelemaan vähin ääniin.
- Kokemus puhuu
Hyvä, että olet tehnyt elämääsi muutoksia sen sijaan, että ajautuisit siihen niin jokapäiväiseen valittamiseen. Mutta viestisi sävy oli niin uhoava, että pahoin pelkään, että olet lähtenyt soitellen sotaan. Muitakin ratkaisumalleja olisi ehkä ollut... Ja tässä häiritsee myös mainitsemasi toinen mies. Ettet vaan päätyisi valittelemaan tekemiesi päätösten seurauksia? Muista, että vastuu on sinun. Tämän jälkeen et voi syytellä ketään. Huomioi, että puhun kokemuksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841686Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2711584Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2851343Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691282- 57905
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66863- 46861
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40841Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48818