ELISAN BONUKSET!!

Kylläpä Elisa keksi mukavan joululahjan!! Kirivät nyt nopeutetulla laskutusaikataululla kiinni hitaasti toimivaa puhelinlaskutustaan. Tuli mukava muutaman kuukauden "kertalasku". Voi pr........!!!! Kiva Joulu tulossa, kiitos Elisan! Vaihdan kyllä operaattoria heti kun velat on kuitattu, se on varma! Bonukset on syvältä ja sieltä....!!
7810
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Asiakkaalla on oikeus vaatia lisää maksuaikaa tai laskun maksamista erissä jos firman laskutus ei ole toiminut sovitusti.

Äänestä
  • Olen ollut laiskuuttani monta vuotta Elisan asiakkaana mutta tämä laskutusjupakka oli "piste i:n päälle". Eli kun se on ohi, minäkin vaihdan koko perheen liittymät muualle.

    Äänestä

  • Juttu..... kirjoitti:

    Olen ollut laiskuuttani monta vuotta Elisan asiakkaana mutta tämä laskutusjupakka oli "piste i:n päälle". Eli kun se on ohi, minäkin vaihdan koko perheen liittymät muualle.

    Vaihdoin myös Elisan liittymän DNA:n liittymään, mutta jouduin ojasta allikkoon. Kuuluvuus Tampereen naapurikunnassa erittäin huono. Vaihto taas edessä, varmaan vanhaan Elisaan. Vaihtoehdot vähissä.

    Äänestä

  • Kyllä saa joo maksuaikaa, peräti 21 pv. kun käy Elisan sivuilla täyttämässä "Maksuaika-viestin". Ei riitä 21 pv. kun kyseessä on suuri summa ja päivärahat tulee kelasta, pitäis saada puhelimen päähän joku Elisasta mut ei onnistu, linjat aina varattuina, surkeeta palveluu. Tää laskutusjuttuhan ei ole asiakkaan vika, kuluttaja-asiamies kehiin HETI!

    Äänestä

oli monta niin miksi nyt valittaa.olisihan voinut saldotiedustelusta katsoa arviokuukausisumman ja laittaa sen jemmaan odottamaan kunnes lasku saapuu.

Äänestä
  • Se on hieno ehdotus mutta käytännössä ei onnistu työttömän tuloilla. Elisasta ei tullut mitään ilmoitusta, että laskuja ei laiteta vaan kootaan ne sitten kaikki yhteen jonkun ajan kuluttua?? Aika kuluu yllättävän nopsaan eikä sitä huomaa heti, ettei laskuja ole tullutkaan kun työttömyyskorvaus on niin pieni niin se menee kaikki mitä tulee eikä piisaakaan. Elisa on kyllä mun mielestä vastuussa tässä asiassa koska ei ole infonnut asiakkaita laskutuksen viivästymisestä! Se on helppo antaa tuommoisia vinkkejä sellaisen jolla on rahaa mitä jemmata!!!

    Äänestä

  • RAHAKAS kirjoitti:

    Se on hieno ehdotus mutta käytännössä ei onnistu työttömän tuloilla. Elisasta ei tullut mitään ilmoitusta, että laskuja ei laiteta vaan kootaan ne sitten kaikki yhteen jonkun ajan kuluttua?? Aika kuluu yllättävän nopsaan eikä sitä huomaa heti, ettei laskuja ole tullutkaan kun työttömyyskorvaus on niin pieni niin se menee kaikki mitä tulee eikä piisaakaan. Elisa on kyllä mun mielestä vastuussa tässä asiassa koska ei ole infonnut asiakkaita laskutuksen viivästymisestä! Se on helppo antaa tuommoisia vinkkejä sellaisen jolla on rahaa mitä jemmata!!!

    Hei, älä syytä Elisaa siitä että sinun rahasi ei riitä. Maksuaikaa voidaan tosiaan antaa muutama viikko eräpäivästä, sehän on jo tosi hieno juttu! Kyllä sen kuukauden sisään pitäisi jostain rahaa tulla?

    Kyllä jokaisen aikuisen ihmisen pitäisi osata huomata jos laskua ei näy kuukausiin. En halua puolustella Elisaa muuten (heidän laskutussysteeminsä todella ei nyt vaan toimi), mutta he todella ovat tiedottaneet näistä asioista esim. nettisivuillaan kuukausien ajan. Lisäksi kyseinen laskutusjupakka on saanut niin paljon julkisuutta, että luulisi silloin tajuavan, että nyt kannattaa laittaa sitä rahaa sivuun myöhästyneitä laskuja varten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UUDISTUNUT ELISA kirjoitti:

Kylläpä Elisa keksi mukavan joululahjan!! Kirivät nyt nopeutetulla laskutusaikataululla kiinni hitaasti toimivaa puhelinlaskutustaan. Tuli mukava muutaman kuukauden "kertalasku". Voi pr........!!!! Kiva Joulu tulossa, kiitos Elisan! Vaihdan kyllä operaattoria heti kun velat on kuitattu, se on varma! Bonukset on syvältä ja sieltä....!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu