.. omiaan, eli entisiä ammattiliittoystäviään kohtaan olisi hallituksen junaileman orja- ja pakkolain lain allekirjoittaminen. Kun Halonen sen petoksen tekee, niin hän munaa itsensä pahoin.
Rahaa Suomesta kyllä löytyy hoitajien kuoppakorotuksiin, mutta hallituksen typerät änkyrät eivät osaa antaa typeryyttään periksi.
Lainoja ei ole pakko lyhentää ennen aikojaan, vaan satsata rahaa mieluimmin kunnille, että ne pystyisivät hoitamaan velvoitteensa.
Nyt aletaan siirrellä sairaita jopa ulkomaille ja yksityisiin laitoksiin ja ne hoidot vasta maksavatkin.
Hallituksella on kohta kurat housuissa, kun etenkin Kokoomuksen vaalien alla luvatut korotukset hoitajille ovat kaikkien muistissa.
Vaalimenestys saatiin valheitten ja harkittujen lupauspetosten johdosta ja se tulee olemaan kansan muistissa pitkään.
Rahaa Suomesta kyllä löytyy hoitajien kuoppakorotuksiin, mutta hallituksen typerät änkyrät eivät osaa antaa typeryyttään periksi.
Lainoja ei ole pakko lyhentää ennen aikojaan, vaan satsata rahaa mieluimmin kunnille, että ne pystyisivät hoitamaan velvoitteensa.
Nyt aletaan siirrellä sairaita jopa ulkomaille ja yksityisiin laitoksiin ja ne hoidot vasta maksavatkin.
Hallituksella on kohta kurat housuissa, kun etenkin Kokoomuksen vaalien alla luvatut korotukset hoitajille ovat kaikkien muistissa.
Vaalimenestys saatiin valheitten ja harkittujen lupauspetosten johdosta ja se tulee olemaan kansan muistissa pitkään.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Valtiovalta tuntuu kuitenkin arvostavan ko. liiton jäsenten työtä niin kovasti, että säätää oikein pakkolain heidän työssä pitämisekseen.
Opetetaanko kauppakorkeassa nykyisin sosialistista taloustiedettä ja suunnitelmataloutta, jossa valtio määrää mitä kukin tekee ja millä palkalla?
Eikö markkinoiden voidakaan antaa määritellä hintaa?
Miksi tässä tapauksessa myyjä pakotetaan myymään tuotteensa halvemmalla kuin hän haluaa?
Oletko tosissaan sitä mieltä, että ihminen on toiselle yhteiskunnan jäsenelle pelkkä kauppias? Oletko käynyt armeijan? Oletko yhteiskuntakelvollinen?
Duunarit "myyvät" oman työpanoksensa, toiset kalliilla ja jotkut halvemmalla. Jokaisella on oikeus vaatia työstään koulutusta vastaavaa palkkaa ja sitä ei ole hoitajille tähän päivään mennessä maksettu.
On se vaan ihmeellistä, että lailla pitää pakottaa hoitajat töihin. Mitenkäs lääkärilakon (vuosi 2001) aikana lääkärit, eipä pitänyt mitään lakia säätää, lakkoilivat yli 5 kk.
Mitä opimme. Hoitajat ovat tärkeämpiä kuin lääkärit.
Nyt olet ynnännyt väärin ja pahasti. Itse aloitan Halosen petosten luettelemoinnin jo hänen toimiessaan DDR:n tunnustamiskomission v.pj:na. Tätäkautta ensimmäinen petos muotoutui jo heti alkuun törkeäksi petokseksi, eli törkeä maanpetos-/ ,- maanpetokselliset toimet DDR:n Stasin, myöskin Neuvostoliiton KGB:n kanssa.
Ja eikö ole petos sekin, jos lesbona meneekin naimisiin miehen kanssa, vain saadakseen hämättyä yksinkertaista(kuten sinua)kansaa?
Petoksellahan Halonen pääsikin, kuin pääsi presidentin virkaan. Siitä on jo aika paljon todisteista, kuten ihmeelliset gallup lukujen heittelemiset, ennakkoäänten ja varsinaisen vaalipäivän äänten mahdoton yhtälö, päätyen aina revittyinä löydettyihin Niinistön ennakkoääniin.
Kai Mike muistanet itsekin, kuinka sekaisin olit Halosen vaalimenestystä laskiessasi. Sait jopa Halosen kannatusprosentiksi 107.
Oletko aivan oikeasti noin sinisilmäisen hupsu, että pidät tätä muka tulevaa (jos edes tulee) allekirjoitusta Halosen ensimmäisenä petoksena :)
Etkö silloin myös petä myöskin itseäsi, mutta itsensä pettäminenhän ei ole varsinainen petos ... ja muuten Mike. Mihin puolueeseen sä nykyään kuulut ..?
DDR:n tunnustuskomiteaan Halonen määrättiin Sak:sta käsin, jossa hän oli juristina. Ei hän sinne omasta tahdostaan mennyt.
Kerro mitä tekemistä sillä on maanpetoksen kanssa?
Et reppana edes tiedä mitä vaaditaan, että maapetos rikos realisoituu. Ko. Komiteaan kuului suoraan ja välillisesti kymmeniä tuhansia suomalaisia. Stasista Halosen yhteydessä puhut täyttä sontaa, sillä mitään näyttöä siitä ei koskaan esitetty, eikä tulla esittämäänkään.
Vai pääsi Halonen presidentiksi petoksella? Haha! Aika epätoivoinen sepustus, jolla on ihan pakko nauraa.
Todisteet puuttuvat, aivan kuin siitä Halosen "vappupuheestakin".
Halonen oli ensimmäisellä kierroksella täysin suvereeni ja ylivoimainen Tolppa Saleen nähden ja todisti hänen ylivoimansa Tolppa Saleen nähden. Toisella kierroksella eivät auttaneet, edes hävinneen Vanhasen testamenttaamat äänet, kun takinkääntöjen mestarille Niinistölle tuli noutaja.
Minä en koskaan saanut Haloselle 107% äänistä, eli puhut siinäkin paskaa. Tiesin kyllä toisin kuin sinä, että Halonen voittaa ja sehän sinua ja monia muitakin Saleen uskoneita vituttaakin.
Mistä sinä "tiedät", että Halonen on lesbo? Eipä ole yksikään nainen tullut moista väittämään ja pyhästä hengestäkö Haloselle lapsi syntyi? Heh!
Raamatun satukirjaanko sinä hihhuliraukka uskot ja Marian panoon paksuksi pyhän hengen toimesta? Heeeh! Uskot varmaa vielä Joulu Pukkiinkin.
Puuttumatta enään propagandaasi, niin nyt se PAHIN mahdollinen on tapahtumassa. Tarja tyttösi joutuukin peruuttamaan matkansa kesken jo Irlannista, kun haluaa niin kiihkeästi allekirjoittaa hallituksen tekemän tehy-lain. Huomaatko Mike kuinka Tarja tyttösikin on hallituksen takana, ja ei aiheuttanut hallituskriisiä olemalla allekirjoittamatta kyseistä lakia.
Nyt se pelkäämäsi "ensimmäinen petos" on tapahtumassa - perjantaina. Miten nyt Mike? Jatkuuko elämäsi ennallaan, vai pääsetkö tämän trauman yli koskaan ilman tehyläisten apua? Ainoa idolisihan on pettämässä sinut nyt mitä törkeämmällä tavalla!
Ensimmäinen petos? Entä Suomen orja-armeijan ylipäällikkyys?
Kyllä armeija pitäisi lakkauttaa ja siihen käytettävät rahat antaa meille hoitsuille jotka paranamme ihmisiä, emme tapa niin kuin armeija!
"....rahat antaa meille hoitsuille jotka parannamme ihmisiä, emme tapa niin kuin armeija!" kirjoitat.
Armeija ei tietääkseni ole tarkoituksellisesti tappanut esim. vaikkapa 30 :een vuoteen ketään, mutta lähes joka vuosi näitä murhahoitsuja paljastuu, aivan kymmenittäin melkein ..
Moniko hoitsua on tuomittu murhista. Ei tietääkseni yhtään Ari poju! Tulipa taas Ari pojalta paksu "kymmenittäin" valhe.
johan vitsin murjaisit..
teiän puheet! !!
Menisit jo nukkumaan, sulla on huomenna taas pitkä päivä Pekan kanssa neuvottelupöydässä.
Halonen ja koko eduskunta voi nuolla omaa perdettänsä. Ei ne ennenkään ole kansalaisten asioita ajanut. Pelkästään turvannut parempiosaisten etuuksia.
Paska koko politiikka. Olis Usamalla Suomessakin töitä!
Pakkolaki on mutta jokainen työntekijä voi sanella palkan kuulemistilaisuudessa. Laki ei määrää tiettyä palkkaa.
pentumaine ihmine juu