hiuspantoja

http://www.kauppalehti.fi/4/i/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=7645

Kierrätystähän se on tämäkin. Vähän kyllä ihmetyttää, mistä ne on löytäneet nämä kaikki käytetyt kortsut.
5932655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 59

Vanhimmat

Ja mitä hullumpi huttu keksitään, sitä suuremmat etusivun otsikot siitä kirjotetaan.

Jälkeenpän tehdyt oikaisut kirjoitetaan pienellä sisäsivuille.

Äänestä
  • Hyvä huomio: Ajatelkaa, kiinalaiset tekevät käytetyistä kondomeista hiuspantoja; käytetyt kiinalaiset voidaan myydä anatomia-näyttelyyn (kk:n takainen uutinen).
    Mutta ei tämä mitään: Suomalainen tekee roskastakin uutisen tai nyhjäisee sen aivan tyhjästä. Mallimaa olemmekin me.

    Äänestä

  • Hepulis kirjoitti:

    Hyvä huomio: Ajatelkaa, kiinalaiset tekevät käytetyistä kondomeista hiuspantoja; käytetyt kiinalaiset voidaan myydä anatomia-näyttelyyn (kk:n takainen uutinen).
    Mutta ei tämä mitään: Suomalainen tekee roskastakin uutisen tai nyhjäisee sen aivan tyhjästä. Mallimaa olemmekin me.

    Kiinalainen tuttuni kertoi vitsin, jossa japanilainen (hehän ovat todellisia kierrättäjiä) kyseli kiinalaiselta mitä he tekevät sillä ja sillä jätteellä ja mitä sitten japsit itse tekevät noilla tuotteilla ja kenelle myyvät nämä tuotteet. Kiinalaista otti niin sanotusti pannuun tämä japsien ylivertaisuus ja kun japsi kysyi, että entäs mitä kiinalaiset tekevät käytetyillä kondomeilla, niin kiinalainen vastasi, että he tekevät niistä purukumia ja myyvät japanilaisille. Joten pientä on vielä nuo hiuspannat.

    Äänestä

Eiks toi oo Suomalaisen mielestä aika outoa ajattelua. Että kun raakaaine on ollut sukupuoli hygienian kanssa tekemisessä, niin että se olis siinä bakteereina tai AIDS tartunnan vaarana, muovin sulatuksenkin jälkeen. Mä sanon että HINKU-VINKU KANSA ON TÄNÄ PÄIVÄNÄ SUURIMMAKS OSAKS LAPSEN TASOLLA. TUTKIKAA VAAN, VÄITETTÄNI JATKOSSA.

Ikivanha kulttuuri perinne on jotain, mihin Kiina haluaisi valtansa perustuvan, vaan se on mahdotonta, koska heillä ei ole mykynä tykönä enää alkuperäiskansan identiteettiä. Ai, että miksi ei sitten, näin ole. Koska Kiina on aina ollut Hallinnossa joka on sekoittanut kansaa keskenään Hallinnon toimillaan. Massasiirtoja on tapahtunut luoteiskiinassa 30 vuotta sitten satojen tuhansien kansalaisten pakko evakuointi luoteiskiinasta Hong Kongin saaren varalle Kiinan niemimaalle. Tää on vaan yksi siirto, niitä on tehty aikoinaan yli 400 väestön pakko muuttoa Kiinan rajojen sisällä, viimeisten 6000 vuoden aikana. Voitte tarkistaa, mahdolisuuksienne mukaan.
Ja jos joku saa käsiinsä tiedon, jolla mun väitteeni saattaa häpeään. Niin otan vastaan haasteesi, jonka taatusti esität, vai mitä. KIINALLA EI OLE ALKUPERÄIS KANSAN IDENTITEETTIÄ, TODELLA PITKÄSTÄ JA MAINEIKKAASTA HALLITSIJOIDEN KETJUSTA HUOLIMATTA. SE ON KATKENNUT...

Tämä tarkoittaa ainoastaan sitä, että KIINALLA EI OLE MAHDOLISUUTTA KOMEAAN MAAILMAN VALTAAN.
SOON SE SITÄ SUUNNATTOMASTI SUUNNILTAAN TAVOITTELEE, KUN AMERIKAN VALKOPÄÄKOTKA LENTÄÄ PESÄPUUHUN TAKAISIN. SALUT

Äänestä
  • hiop

    Äänestä

  • että ne on sulatettu ennen uusiokäyttöä? Pässi...

    Äänestä

  • tiedät kirjoitti:

    että ne on sulatettu ennen uusiokäyttöä? Pässi...

    Entä onko mulla paljon aikaa jäljellä, viettää rauhais eloo himassa. Jos porukka tulee kerralla USKOON, MUN JUTUISTA. SALUT

    Äänestä

  • Raakkuna kirjoitti:

    Entä onko mulla paljon aikaa jäljellä, viettää rauhais eloo himassa. Jos porukka tulee kerralla USKOON, MUN JUTUISTA. SALUT

    raakkuna olet imbesilli. moi.

    Äänestä

  • raakkuna kirjoitti:

    raakkuna olet imbesilli. moi.

    Iisakki ei välittäis tommosesta, enkä mäkään. SORRY

    Äänestä

  • ja mitä se taas kondomipantoihin liittyy. Pysy asiassa äläkä jeesustele ja jos ei ole mitään sanottavaa pidä leipäläpesi ummessa ja silleen...Suomella on valtaisa identiteetti kansallisella tasolla ja meidän taival, alle 100v, itsenäisyyttä on ollut pitkä ja menestykseskäs, orjavaltio spartacuksen johdolla perustettuna kesti 75v Rooman sisällä, taistellen ja tapellen, ja kukaan ei edes pidä sitä valtakuntana näin jälkikäteen ajatellen koska sen HISTORIA OLI NIIN LYHYT. Osaatko lukea rivien välistä. Kansakuntien alennustilat n. 100vuoden historia välillä eivät merkitse kärpäsen paskan vertaa missään. Suomen IT- maine ja nokia ja muu paskavalta on katovaista ja kestää hyvällä lykyllä seuraavat 20vuotta, jonka jälkeen ollaan taas takapajuisia juntteja. Kuinka? Miten? Volyymissa on voima, jos halutaan osaajia, neroja, viisaita ihmisiä, niin 2miljoonan otannassa on varmasti useampi 160äo:n omaava ihminen kuin 200, todennäköisyyslaskentakin tätä puoltaa eikös juu? Pienestä massasta on helppo erottua edukseen, isossa se on vaikeampaa, mutta tulevaisuudessa kun vaatimukset kiristyvät ja kilpailu kovenee osaajia ja älykköjä tarvitaan yhä kipeämmin. Onhan jo nyt havaittavissa vinku-kansojen nousu kädettömyydestä ohjelmointiguruiksi, toki vinkukansoissa on köyhyyttä ja tulee olemaankin se on fakta mutta myös osaajia jotka kepittävät tämän nokia kansan 6-0 joku päivä. Ja se ei edes ole kaukana. En ole käytössä ikinä.

    Äänestä

  • SEKOPÄÄ kirjoitti:

    ja mitä se taas kondomipantoihin liittyy. Pysy asiassa äläkä jeesustele ja jos ei ole mitään sanottavaa pidä leipäläpesi ummessa ja silleen...Suomella on valtaisa identiteetti kansallisella tasolla ja meidän taival, alle 100v, itsenäisyyttä on ollut pitkä ja menestykseskäs, orjavaltio spartacuksen johdolla perustettuna kesti 75v Rooman sisällä, taistellen ja tapellen, ja kukaan ei edes pidä sitä valtakuntana näin jälkikäteen ajatellen koska sen HISTORIA OLI NIIN LYHYT. Osaatko lukea rivien välistä. Kansakuntien alennustilat n. 100vuoden historia välillä eivät merkitse kärpäsen paskan vertaa missään. Suomen IT- maine ja nokia ja muu paskavalta on katovaista ja kestää hyvällä lykyllä seuraavat 20vuotta, jonka jälkeen ollaan taas takapajuisia juntteja. Kuinka? Miten? Volyymissa on voima, jos halutaan osaajia, neroja, viisaita ihmisiä, niin 2miljoonan otannassa on varmasti useampi 160äo:n omaava ihminen kuin 200, todennäköisyyslaskentakin tätä puoltaa eikös juu? Pienestä massasta on helppo erottua edukseen, isossa se on vaikeampaa, mutta tulevaisuudessa kun vaatimukset kiristyvät ja kilpailu kovenee osaajia ja älykköjä tarvitaan yhä kipeämmin. Onhan jo nyt havaittavissa vinku-kansojen nousu kädettömyydestä ohjelmointiguruiksi, toki vinkukansoissa on köyhyyttä ja tulee olemaankin se on fakta mutta myös osaajia jotka kepittävät tämän nokia kansan 6-0 joku päivä. Ja se ei edes ole kaukana. En ole käytössä ikinä.

    Sun osa on olla sivussa Hallinnosta, mutta saat duunia kaukopäätteeltä, keskus operaattoreiden joukossa. Ja siinä sä kyllä viihdyt ja tienaat 0ohtuullisen hyvin, soon.(Kolmen vuoden sisällä)

    Mitä tulee tohon sun otsikkoon TEEMASSA, niin mä sanoisin että sä et vaan vielä tajua, mikä on meininki täällä Suomen netissä. URPO!

    Äänestä

Tätä se on ku kierrätys vouhotus viedään vähä liian pitkälle :P No ei vais.. Kyllä saa sanoo että on sivistys huipussaan..

Äänestä

Jospa niillä toimii tämä kortsujen keruu kuten meillä vaikka paperinkeruu

Äänestä
  • Kortsui kaks päälekkäi ja turvetta väliss,,sillee se on tosi turvallist käyttää yhe illa pano suhteiss,,,,ottaakaa oppii lättähatut !

    Äänestä

  • ainn,,,, kirjoitti:

    Kortsui kaks päälekkäi ja turvetta väliss,,sillee se on tosi turvallist käyttää yhe illa pano suhteiss,,,,ottaakaa oppii lättähatut !

    Voin vain kuvitella kuin nopeaa sä tulet ilman kortsua:))
    Oikein naisten unelma pano:D ja ei vielä puhuta koosta jos noinkin paljon tavaraa mahtuu ´päälle:) hihih

    Äänestä

  • Ei ihan noin herkkä kirjoitti:

    Voin vain kuvitella kuin nopeaa sä tulet ilman kortsua:))
    Oikein naisten unelma pano:D ja ei vielä puhuta koosta jos noinkin paljon tavaraa mahtuu ´päälle:) hihih

    KORTSUISTA

    Äänestä

SIIS MITÄ?!?! ONKO MAAILMA VIRALLISESTI SEKAISIN? KYLLÄ MENEE PÄÄ PYÖRÄLLE, HUH...HUH- EI VOI MUUTA SANOA, ETTÄ MITÄHÄN SEURAAVKSI?

Äänestä

kuvittelette sen uusiopaskapaperin olevan?khehh

Äänestä

Se nyt taas oli kauppa-lehden sensaation hakuisuutta ja heti herkkähermot uskovat kaiken ja taas saadaan aikaan paniikki Suomen maassa jossa muutenki panikoidaan ja vouhotetaan ihan turhasta liikaakin:( järjen käyttäminen olisi nykyaikana ihan sallittua.

Äänestä
  • Uurpooo...

    Äänestä

Toimittajan kannattaisi ensin ottaa selvää kuinka HI-virus tarttuu. Ensinnäkin virus ei elä ihmislämmön/eritteen ulkopuolella kuin sekunteja. Toisekseen koska kondomissa tuskin on mitään näkyvää eritettä, niin myös virusten määrä on olematoman vähäinen ja tiedämmehän, että viruksia pitää olla paljon suorassa veri-/limakalvo kontaktissa, mutta tämänkin kumosi jo ensimmäinen fakta.

Pelottelua pelottelua.

Äänestä
  • voisin olla eri mieltä...kun olette touhunneet ja kondomi otetaan pois.. mitäs sen sisälle jää yleensä...vikaa on jos ei mitään jää.

    Äänestä

  • kortsus näkyvää eritettä... kirjoitti:

    voisin olla eri mieltä...kun olette touhunneet ja kondomi otetaan pois.. mitäs sen sisälle jää yleensä...vikaa on jos ei mitään jää.

    Puhuinko kortsusta, joka otetaan peniksestä pois käytön jälkeen vai keskustelun mukaisesta pannasta... Ei helwetti, makeet naurut sain. Sä varmaan kuvittelit, että pannat on suoraan otettu jostain roskiksesta ritteet sitällä. Jospa luet juttuni uudelleen ja ajattelet aikusmaisesti, että kaippa ne on edes pesty, lie mitä muutakin käsittelyä niille tehty. Uutinen kuin ei anna kuvaa siitä minkälaisia ja missä muodossa pannat ovat. Luuletko todellakin, että tarkoitin, että panta laitetaan suoraan käytön jälkeen päähän... Hah hahah... päivän paras!

    Äänestä

  • NÄIN... kirjoitti:

    Puhuinko kortsusta, joka otetaan peniksestä pois käytön jälkeen vai keskustelun mukaisesta pannasta... Ei helwetti, makeet naurut sain. Sä varmaan kuvittelit, että pannat on suoraan otettu jostain roskiksesta ritteet sitällä. Jospa luet juttuni uudelleen ja ajattelet aikusmaisesti, että kaippa ne on edes pesty, lie mitä muutakin käsittelyä niille tehty. Uutinen kuin ei anna kuvaa siitä minkälaisia ja missä muodossa pannat ovat. Luuletko todellakin, että tarkoitin, että panta laitetaan suoraan käytön jälkeen päähän... Hah hahah... päivän paras!

    Hahahahah oot ihan oikeassa. Miten ihmiset ei enää ajattele itse ollenkaan vaan uskoo kaikki median höpinät.. HIV virus vielä.. ei hemmetti.. Kohta en uskalla edes vetää happee kun siellä leijuu joku HIV virus vastaan.
    Ei ilmeisesti lukenut sun edellistä juttua et ei elä kovin pitkään kyseinen virus ulkopinnalla, jos ei ole hyvässä lämmössä:)) Mut toisaalta eikös se olekkin naisten tapaista napata äijältä se täyteen pumpattu kortsu et "hei mulla menee hiukset naamalle. Tällä onki hyvä pitää ponnari kiinni" ja samalla pistää kortsun suuhun ja alkaa laittaa hiuksia^^

    Äänestä

  • sukupuolitauti, on niitä muitaki. Ja pistäisitkö ite jonku käytetyn kumin suuhus?

    Useinki naiset pitää tukkaa laittaessa hiustarvikkeita suussa näes, ja jos limakalvoilla on vaikka haavoja niin se edesauttaa kyllä kaikkien tautien tarttumista.

    Tuskin niitä on Kiinassa mitenkään käsitelty sillä tavalla, miten Suomessa käsiteltäis kierrätysmateriaali.

    Äänestä

  • pöpö *¤~ kirjoitti:

    sukupuolitauti, on niitä muitaki. Ja pistäisitkö ite jonku käytetyn kumin suuhus?

    Useinki naiset pitää tukkaa laittaessa hiustarvikkeita suussa näes, ja jos limakalvoilla on vaikka haavoja niin se edesauttaa kyllä kaikkien tautien tarttumista.

    Tuskin niitä on Kiinassa mitenkään käsitelty sillä tavalla, miten Suomessa käsiteltäis kierrätysmateriaali.

    Bakteri onkin eriasia. Tiedetäänhän, että esim matossa olevassa oksennuksessa bakteeri voi elää kuukausia, mutta se mikä tässä pisti silmään oli HI-virus, josta vastaväitteen ilmaisin.

    Ja edelleenkään kun uutinen ei kerro minkälaisia ja missä muodossa pannat ovat, MUTTA jos ajatellaan, että mitä kumille pitää tehdä, että siitä saadaan panta. Voidaan ehkä olettaa että bakteerit kuoleva tässä käsittelyssä.

    Tämähän on aivan järjetön uutinen. Sama kuin uutisoitaisiin että kierrätettävissä olutpulloissa piilee terveysriski, nimttäin SP-tauti. Voihan olettaa, että jokin on käyttänyt pulloa masturboimiseen.

    Äänestä

  • NÄIN... kirjoitti:

    Bakteri onkin eriasia. Tiedetäänhän, että esim matossa olevassa oksennuksessa bakteeri voi elää kuukausia, mutta se mikä tässä pisti silmään oli HI-virus, josta vastaväitteen ilmaisin.

    Ja edelleenkään kun uutinen ei kerro minkälaisia ja missä muodossa pannat ovat, MUTTA jos ajatellaan, että mitä kumille pitää tehdä, että siitä saadaan panta. Voidaan ehkä olettaa että bakteerit kuoleva tässä käsittelyssä.

    Tämähän on aivan järjetön uutinen. Sama kuin uutisoitaisiin että kierrätettävissä olutpulloissa piilee terveysriski, nimttäin SP-tauti. Voihan olettaa, että jokin on käyttänyt pulloa masturboimiseen.

    On sullakin fantasia pulloista;)

    Äänestä

  • Käyttäisitkö sinä käytetystä kondomista tehtyä pantaa tms., jos siitä vain ei voisi tulla mitään tautia?

    Äänestä

  • En ole mikään asiantuntija mutta eikös se HIV tartu myöskin huumeneuloista yms.? Ovathan nekin ihmislämmön/eritteen ulkopuolella kauemmin kuin useita sekunteja....?

    Äänestä

  • pöpö *¤~ kirjoitti:

    sukupuolitauti, on niitä muitaki. Ja pistäisitkö ite jonku käytetyn kumin suuhus?

    Useinki naiset pitää tukkaa laittaessa hiustarvikkeita suussa näes, ja jos limakalvoilla on vaikka haavoja niin se edesauttaa kyllä kaikkien tautien tarttumista.

    Tuskin niitä on Kiinassa mitenkään käsitelty sillä tavalla, miten Suomessa käsiteltäis kierrätysmateriaali.

    taasen huomataan kuinka taudeilla peloitellaan, faktaa on että esim. kyseinen HIV-virus ei pysy "lossa" ihmisruumin ulkolpuolella kuin muutamia tunteja. joten sen vaara on täyttä puppua, muita tauteja kyllä niissä kumiessa voi olla. Klamydia on eräs niistä taudinauheuttajista mikä saattaa säilyä elossa.

    Äänestä

Kuka tietää mitä Nokian hakkapeliitoihin, uimamyssyihin ja kumitutteihin, sekä sairaaloiden hanskoihin ym. käytetään.

Äänestä

HI-virushan ei tartu edes suudellessa, saati sitten jonkun pannan kautta. Jonkinnäköistä peloittelua on nyt kyllä ilmassa. Yhdynnässäkin tartunnan riski on vain 6%
Hyvää faktatietoa saa sivulta http://www.aidstukikeskus.fi/sivut/

Äänestä
  • mutta kyllähän kokkarit ja kepu voivat tehdä poikkeuslain ja määrätä, että AIDS tarttuu eri tavalla kuin on todistettu. Ja hehhän voivat tehdä lakeja siitä sun tästä jotta ongelmat piilotetaan. kansan tyhmyydestä myös.

    Äänestä

kaikki. Ja ainakin sata kertaa parempia kuin mikään suomalainen. Suomalaiselle rasistille kiinalainen hiv viruskin olisi liian hyvä, mutta viruksia ei minkään lajia kiinalaisessa tuotteessa ole.

Tällaisen uutisen keksijät ja levittäjät pitäisi kaikki kerätä poliisin talteen ja lähettää kiinaan. Siellä heille annettaisiin päähän lainmukainen rangaistus.

Äänestä

.
-Kiinassa puhutaan yli 200 eri kieltä ja muuttoliike on valtava..


-Jospa viranomaiset ovat sekoittaneet,
siskonmakkaran tapaan tyhjäksi puristeltavan
raakamakkaran kuoret kondoomeihin..
.

Äänestä
  • koko uutinen, oli totta tai ei.

    Äänestä

  • siniemilia82 kirjoitti:

    koko uutinen, oli totta tai ei.

    noi kinuskit on sairasta porukkaa...

    Äänestä

  • siniemilia82 kirjoitti:

    koko uutinen, oli totta tai ei.

    Melkosen erikoista kierrätystä...

    Äänestä

Eikös tuo ollut NiksiPirkassa vasta äskettäin!?

Äänestä

Seitkyt luvulla ei tiedetty AIDsista tmv. Mutta muistan hippiajan, jolloin lähes kaikilla pojillakin oli tukka tosi pitkä.
Itekkin laitoin ponkkarin sitomiseen käytetyn kortsun renkaan monesti tukkaani.
Niitä käytettyjä kortsuja löytyi lähes jokaiselta P-Alueelta. Ei siinä ajateltu murkkuikäisenä mitään hygieeniaa. Otettiin vain rengas pois ja ponkkariksi. Joko tukkaan tai jemmaan.

Joskus jopa katottiin, kuinka paljon siellä oli spermaa ja puhallettiin sitten täyteen ilmaa ja poks. Kiva pamaus. Se joka sai kortsun kasvamaan puhaltamalla isoimmaksi sai parhaat naurut. Vaikka sisältö saattikin lennellä omaan naamaan.

Mutta jos kiinalaiset tekee niistä oikein PANTOJA, niin tehköön...ja jos vielä saavat myydyksi...niin myyköön.
Ja jos vielä onnistuvat löytämään niin "harvinaisia" ehkäisykumeja Kiinasta, niin suotakoon heille jokainen Jemi.

Jos suomalainen kortsunvalmistaja saisi myytyä edes yhden kortsun jokaiselle kiinalaiselle,(mielihalut tuntien, noin kolme /viikko), niin koko Suomen rahapolitiikka olisi sillä kertaa suunnilleen sama kuin jossain rikkaissa öljyntuottajamaissa. Ei tarviis Tehyn lakkoilla.
Ainakaan töiden puolesta, koska nyt on uhkana AID:s yms...

MAAILMA ON KEKSIMÄTTÖMIÄ IDEOITA TÄYNNÄ.
SUURIMMAT KEKSINNÖT TULEVAT YLEENSÄ JUURI KIINASTA.
Tai ainaskin ovat tulleet. (akupunktio, silkki, eri kasviaineet, mausteet. yms.).

Äänestä
  • .
    -ekan kortsun sain käsiini 1960-luvulla uimarannalla,
    en mä tiennyt sen "oikeesta" käytöstä mitään..
    kortsun antaja neuvo käytön..
    -laitoin litran vettä kortsuun, täytettynä kortsu toimi kuin jojo..
    .
    se oli vesipallon edeltäjä,sitä vaan ei heitelty,,

    -Kun vein sen täytetyn kortsun kotiin,
    sisko,mutsi ja täti sai hepulin..
    .

    Äänestä

Tehdäänhän meilläkin paskapaperista uutta paperia. Nou hätä!

Äänestä
  • .
    -Onko ajankysymys,
    ettei käytetyistä kortsuista,
    ( WC-paprusta tai tampooneista)
    ole ryhdytty implantteja tai tekareita valmistamaan ?.

    -(Niissähän olis osa ihonhehkua valmiina).
    .

    Äänestä

Adriana Bertini on tehnyt uusista kondomeista taidetta. Mm. kokonaisia juhlapukuja jne. Ehkä kiinalaisetkin voisivat käyttää uusia. Tosin väestötilanteen puolesta oletettavasti niille on muutakin käyttöä...

Äänestä

Kiinassa pakkosteriloidaan, joten ei siellä kondomeja käytetä ja ole edes saatavilla. Älkää uskoko kaikkea, mitä lehdissä kirjoitetaan...

Kuinka suuri % kiinalaisista Kiinassa asuvista kantaa HI-virusta?

Äänestä
  • jos kauppalehdessä oikein kirjoitetaan, niin onhan se totta. siinä maassa on kuule kortsun käyttäjiäkin.

    Äänestä

  • Tyhmä.. kirjoitti:

    jos kauppalehdessä oikein kirjoitetaan, niin onhan se totta. siinä maassa on kuule kortsun käyttäjiäkin.

    kun en oo koskaan ollu silleen kiinalaisen kanssa, oletko Sinä...?

    niiden mitoista kyllä on ollut kirjoituksia, mutta eihän se, vaan se tekniikka vai kuinka.

    Äänestä

  • Tyhmä.. kirjoitti:

    jos kauppalehdessä oikein kirjoitetaan, niin onhan se totta. siinä maassa on kuule kortsun käyttäjiäkin.

    tosiaan vältt. tiiä kenen kanssa oon ollu tekemisissä, kortsun kanssa tai ilman.

    Äänestä

Niin, kysymys tuossa otsikossani: Minne sinä tunget käytetyn varmuusvälineen?

Itse heitän roskapönttöön tai huuhdon vessan pytystä alas (tiedän, ei saisi viemäriin laittaa) samalla reissulla kun käyn pesemässä värkkini aktin jälkeen.

Siis vähän ihmetyttää tuo artikkeli tuossa. Ovatko kiinalaiset niin saamarin perverssejä että keräävät talteen haisevat, limaiset käytetyt kortonkinsa tehdäkseen niistä hiuspantoja???

Äänestä
  • Se on vaan kierrätystä

    Äänestä

  • ja niitä varmaan löytyy kasoittain joka paikasta. Köyhien ja riistettyjen ainoa elanto voi olla kyseessä.

    Äänestä

  • Kyllä kortsu kannatta kääntää ja uusia välittömästi
    (kannattaa käyttää molemmilta puolilta) kokeile!

    Äänestä

meen heti kiinaan

Äänestä

Kiinassa on tietysti erilliset kierrätysastiat käytetyille kondomeille.

Äänestä

Mä kyllä luulen että tuo on propagandaa kotimaisen tuotteen puolesta, siis kampanja made in china ja taiwan yms. vastaan? Olen mäkin alkanut ostaa vain kotimaista enkä suosi paloturvallisia tuotteita koska niis on myrkkylöit.

Äänestä

Hyi kamalaa, minä en osta mitää missä lukee made in kiina.

Äänestä
  • Hmmm, käsittääkseni noi pöpöt ei kovin kauan elä intiimiolojen ulkopuolella. Ällöä, mutta tuskin niistä mitään enää tarttuu.

    Äänestä

Täti,täti jotkot ne ovat vain kiinalaisten muistilappuja,jotta muistaa leijän tijasta keskittyä linkilään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kiinassa kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/4/i/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=7645

Kierrätystähän se on tämäkin. Vähän kyllä ihmetyttää, mistä ne on löytäneet nämä kaikki käytetyt kortsut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu