Kukka myyjä ovella Hervannassa

Kukka myyjä ovella kaupitteli kukka nippua romanian lasten hyväksi.Puhui huonohkoa suomea ja "kaulapassi" kaulassa.Meneeköhän mihinkä rahat kukkasista?Lieneekö lupaakaan kaupitteluun?
9913
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

vastaan tuli hyvin musta ihminen kaupaten jotain helyjä ja kameleita, pussia kädet täynnä ja yksi roikkui kaulassakin, ubba bubba

Äänestä

..henkilö ilmeisesti myös liikku viime viikon loppupuolella Annalassa soittelemassa ovikelloja ja kauppaamassa kukkia.

Lahdesjärven ABC:lla ulkomaalaiset kauppas sormusta rahaa vastaan,kuulemma heidän pankkikortti ei toiminut.

Äänestä
  • Sormusta? Varastettua tietenkin. Mitkä oli tyyppien tuntomerkit?

    Äänestä

  • Tosin Loimaalla, mutta varmasti samat ihmiset.. Romaneja tai arabeja luulisin..

    Isoa kultaista kantasormusta ja kultaista kaulaketjua yrittivät kaupata.. Hinta oli 40 euroa?!? Tarkistin samalla kulta leiman.. en ostanut, kun en halunnut näkyä kamerassa ostamassa varastettua tavaraa :)

    Hekin sanoivat, että heidän pitää saada bensaa ja kortti ei kelpaa ja käteistä ei ole..

    Äänestä

sakkia ilmeisesti asettunut keskustaan kerjäämään kontallaan yms. Kumma ettei poliisi käy opastamassa niitä jonnekin lämpimämpään.

Äänestä

juuri tällä hetkellä Insinöörinkadun varrella, tumma n.40-50 v. mies.En ainakaan availe ovia tollasille.

Äänestä
  • Oikea ikä liene siinä 25-30. Ovat vaan niin vanhan näköisiä nuo etelänpojat.

    Äänestä

joo,ja voi mun silmätkin valehdella,ovisilmästä vaan kattoin hämärään käytävääan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Herwood`s kirjoitti:

Kukka myyjä ovella kaupitteli kukka nippua romanian lasten hyväksi.Puhui huonohkoa suomea ja "kaulapassi" kaulassa.Meneeköhän mihinkä rahat kukkasista?Lieneekö lupaakaan kaupitteluun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu