Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Ei onnistu takaapäin?

Jostain kumman syystä ei meinaa takaapäin rakasteleminen toimia naiseni kanssa. Ilmeisesti hän jotenkin "jännittää" tai jotain, mutta siis omasta mielestäni se tuntuu epämiellyttävälle, voi jopa sattuakkin. Voisi luulla että tuollainen "puristus" voisi tuntua peniksen ympärillä hyvältäkin, mutta ei todellakaan; tuntuu lähinnä siltä että hän yrittää estää sisäänmenon. Välillä on saatu niin että tuntuu hyvältä, mutta muutamassa sekunnissa "puristus" alkaa taas.

Muissa asennoissa ei tätä ongelmaa ole. Tämä nyt on johtanut siihen että takaapäin ei juurikaan rakastella, vaikka siitä asennosta kyllä tykkäisin ja kovasti.

Olen kyllä kysynyt joskus rakastelun aikana, että onko kaikki hyvin, jännitätkö jotain vai mikä on... hän vain pyytelee anteeksi, ja sitten mennään johonkin toiseen asentoon. Hänen on ilmeisesti aika hankala puhua tästä. Tiiä nyt sitten että mikä on?
1613173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hei!

Kokeiletko siis kumpaan reikään?

Nuole tyttöäsi takaapäin ja tämän jälkeen työnnä siitin vaginaan hissukseen.
Kotvan kuluttua työnny rajusti sisään, hitaasti, hitaasti ulos.

kastele siittimesi pää syljellä ja aseta anus reijän kohdalle ja työnnyt sisään pikkuhiljaa.

Äänestä
  • jos maisema panee hanttiin.Kuvittele olevasi jonkun ensimmäisen unelmasi kukkalehden päällä kutittelemassa tunteitanne.

    Äänestä

  • panopoikasen neuvo,heh heh,näkis vaan sinutkin tositoimissa,olis se aika räpeltämistä

    Äänestä

  • frage kirjoitti:

    panopoikasen neuvo,heh heh,näkis vaan sinutkin tositoimissa,olis se aika räpeltämistä

    Takaapäin panemisesta, koska on niin ujo.
    Pelkää että seläntakana puhutaan hänestä p..skaa.

    Äänestä

Yksi nainen häpesi jostain syystä näyttää persettään minulle että siitä ei tullu mitää.. Se olikin aika lyhyt suhde, mutta silti.

Äänestä

Vähän asiattomia vastauksia olet saanut...

Taitaa naisesi syystä tai toisesta jännittää kyseistä asentoa. Olisi varmaankin parempi edetä maltilla ja rakastella muissa asennoissa... kenties sitten kun hän on oikein kiihottunut, mutta ehdottomasti hänen suostumuksellaan kokeilla jälleen takaapäin. Kyllä teidän myös pitäisi enemmän keskustella asiasta ja yleensä seksistä.

Äänestä
  • No kyllähän minä sen tiesin että minkälaista ja minkäikäistä porukkaa täällä liikkuu, mutta onneksi sentään pari asiallistakin vastausta on tullut.

    Mutta tämäpä tämä se on, kun hänen kanssaan seksistä on aika vaikea puhua. Tietty suhteemme ei ole vielä kovin pitkä, mutta kyllä nyt aikuisten ihmisten pitäisi osata näistä keskustella. Hän ei vain oikein osaa sanoa mistään mitään. Tiedä sitten missä vika ja mikä siihen auttaisi. Kaippa vaan aika ja odottelu.

    Äänestä

ota se mulkkus pois perseestä niin voi tuntua pillu hyvältä

Äänestä

pannut anukseen, ja jäänyt pelko siitä? eli jännittää teetkö sinäkin saman oharin. On toisille naisille tosi kipeä paikka ja aiheuttaa painajaisia.
T. painajaisen saanut nainen

Äänestä
  • No taitaapa olla ainut oikee vastaus sun kysymykseen... Tai ainaki meillä käy AINA näin!! Mä kiihotun niin paljon kun mieheni ottaa mua takaapäin et oon niin valtavan orkun partaalla et koko vagina jäykistyy.. miehelläni on normi kalu, mä monta lasta synnyttäny mut niin tiukka pillunen kaveri (enkä muuten oo reenannu ko kuulilla ja miehelläni) et isäntä kärsii.. mut on "korkattava" ensin dildolla et mä saan sen ekan; "rentoudun"... ja orkku on sitäkin suurempi.. aivan uskomaton.. no sen jälkeen voitte vaan kuvitella miten tää juttu jatkuu.. molemmat niin kiimassa niinku ekakertalaiset.. ja me nyt ollaan vasta viiskymppisii... mut tehän ikään oon nainu sen verran paljo et kyllä pimpin tunnen.. tyttöhän on just saamassa maailman suurinta orgasmiaan...ANNA SILLE SE!!! OPPIIPAHAN!! ainakin toivon niin... mut onnea..

    Äänestä

  • saman kokenu??? kirjoitti:

    No taitaapa olla ainut oikee vastaus sun kysymykseen... Tai ainaki meillä käy AINA näin!! Mä kiihotun niin paljon kun mieheni ottaa mua takaapäin et oon niin valtavan orkun partaalla et koko vagina jäykistyy.. miehelläni on normi kalu, mä monta lasta synnyttäny mut niin tiukka pillunen kaveri (enkä muuten oo reenannu ko kuulilla ja miehelläni) et isäntä kärsii.. mut on "korkattava" ensin dildolla et mä saan sen ekan; "rentoudun"... ja orkku on sitäkin suurempi.. aivan uskomaton.. no sen jälkeen voitte vaan kuvitella miten tää juttu jatkuu.. molemmat niin kiimassa niinku ekakertalaiset.. ja me nyt ollaan vasta viiskymppisii... mut tehän ikään oon nainu sen verran paljo et kyllä pimpin tunnen.. tyttöhän on just saamassa maailman suurinta orgasmiaan...ANNA SILLE SE!!! OPPIIPAHAN!! ainakin toivon niin... mut onnea..

    Kuules homo,kiinni jäit!Tajuutko tekstistäs miks jäi kii?

    Äänestä

tunnu hyvältä sitten ?
Sellaistahan yleensä miehet haluaa, kunnon imua ja puristusta... muuten valittavat löysästä...
Ei teistä ota millään selvää !

Äänestä

Taitaa tyttö jännittää, mitä sitten jännittääkin. Yksi asento jossa ainakin itse olen havainnut etten pysty samalla lailla puristamaan pillulla, naisen jalat hiukan levälleen, mies painaa kädellä ristiselän naiselta notkolle, siis oikein kunnolla painaa, ei anna mahdollisuutta oikaista lantiota. Sit toisella kädellä levittää(tai käskee naista ottamaan) persposkista kiinni ja "avaa tien". Vaikea puristaa kun on ihan levällään ;)

Äänestä

voisit ottaa hänet takaapäin niin, että laitat tyynyn hänen lantion alle ja teette sen vähän niin kuin lähetyssaarnaaja asennossa tytön ollessa vaan toisinpäin. Joskus nuorempana ujostelin myös ja tämä asento auttoi. Pikkuhiljaa voit sitten nostaa itseäsi ja tyttöä lähemmäs ja lähemmäs sitä oikeaa takaa päin asentoa. Tässä asennossa voit myös suudella hänen niskaa, juttu mikä saa ainakin minut kuumaksi ;)

Äänestä
  • jos naisellasi on p-pukamat ja sitä hävettää pyllistellä sun edessä? siksi hän tykkä toisesta asennosta ja jännittää takaapäin panemista.

    Äänestä

Itse joskus tahtomattani jännitän seksissä lantionpohjan lihaksia. En oikein tiedä, mistä se johtuu. Ne vain supistelee, ja yleensä se aiheuttaa kipuakin ainakin itselle, kun reikä kiristyy. Jos sun tyttöystävällä on sama juttu? Ongelmaan auttaa, kun tunnelma on rauhallinen ja itsellä on rento olo. Nopeat liikkeet hankaloittaa rentoutumista, mulla vaatii hieman keskittymistä että pystyn pitämään lihakset rentona koko ajan ja se tapahtuu parhaiten silloin kun ei oo kiire mihinkään jne.

Ja muuten, itse oon aika kyvytön supistelemaan lihaksiani vähään aikaan orgasmin jälkeen, sama juttu varmaan aika monella naisella. Paikat rentoutuu niin. Ootteko kokeilleet tuota asentoa sen jälkeen kun tyttöystävä on ensin lauennut?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaa-a... kirjoitti:

Jostain kumman syystä ei meinaa takaapäin rakasteleminen toimia naiseni kanssa. Ilmeisesti hän jotenkin "jännittää" tai jotain, mutta siis omasta mielestäni se tuntuu epämiellyttävälle, voi jopa sattuakkin. Voisi luulla että tuollainen "puristus" voisi tuntua peniksen ympärillä hyvältäkin, mutta ei todellakaan; tuntuu lähinnä siltä että hän yrittää estää sisäänmenon. Välillä on saatu niin että tuntuu hyvältä, mutta muutamassa sekunnissa "puristus" alkaa taas.

Muissa asennoissa ei tätä ongelmaa ole. Tämä nyt on johtanut siihen että takaapäin ei juurikaan rakastella, vaikka siitä asennosta kyllä tykkäisin ja kovasti.

Olen kyllä kysynyt joskus rakastelun aikana, että onko kaikki hyvin, jännitätkö jotain vai mikä on... hän vain pyytelee anteeksi, ja sitten mennään johonkin toiseen asentoon. Hänen on ilmeisesti aika hankala puhua tästä. Tiiä nyt sitten että mikä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu