Pedonmerkin jakajille eli adventisteille

Mitä adventisti ei saa tehdä sunnuntaina?
365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sillä s unnuntai on heille se ainoa EPÄPYHÄ päivä.
Jos silloin jotain tekee, niin se on epäpyhä teko.
Sillä heidän jumalansa ei jostain syystä pyhitä sunnuntaita, vaan ainoastaan 6 muuta viikonpäivää.

Ilmeissesti lauantai on tuplasti pyhä heille?
Mutta kaikki menestys ja rauha heille - kyllä se
meille toisella tavalla näkeville sopii, että he niin.

Äänestä
  • kuutta päivää viikossa. Hän on pyhittänyt vain ja ainoastaan sapatin. Joudut tekemään hänelle tilin kapinastasi.

    Äänestä

kuin muinakin päivinä: ei saa tehdä syntiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timo F Kahilas kirjoitti:

Mitä adventisti ei saa tehdä sunnuntaina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu