Joo eli nyt on sitte rikosrekisterissä merkintä luottotiedoissa merkintä, ja ulos otto mittaa 1/3 osan joka vitun tilistä, velkaa on vielä moneksi vuodeksi ja pakko sanoa suoraan että tällä hetkellä ei oo mitään hävittävää joten vitut jos tähän konkurssiin jotain vitun paskaa vielä tippuu. Nyt on taas niin vitun hieno tilanne että tili näyttää -12 centtiä ja seuraavan kerran tulee rahaa kuunlopussa 500 euroa josta pitäis maksaa vuokra 440e ja milläs sitte vittu eletään ? vittu mitä paskaa tää on ulosotto huoran kanssa ku ei voi mistään keskustella
surkuhupaisaa
vitutvitut
7692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos on työpaikka tai muut tulot tällä hetkellä sanotaan yli 1200€ netto ( - riippuen vähän elintavoista) niin pankista kyllä taatusti löytyy parempi ja edullisemp järjestely kuin tuo ulosottokierre. Yksi luottohäiriömerkintä ei sinänsä kovin paljon merkitse siinä yönnetäänkö laina vai ei.
että luotto häiriö merkintöjä on useita enkä saa mistään pankista centtiäkään luottoa tai lainaa tai vastaavaa, joo ite oon aiheuttanu ongelmani sen kyllä tiedän....älä vitussa ! no kuitenkin jotain pitää nyt tehdä kun rahaa ei oikeasti ole yhtään eikä toi parkettikaan niin hyvältä maistu jos sitä rupee repimään tosta lattiasta ei vittu että on kyllä niin spurgu olo että pois alta, kahvia vaan kaapissa eikä mitään muuta ja elimistö tykkää VITTU
asialla,joko sössimällä omat asiasi tai maksamalla jonkun toisen sössimiä asioita.
KEnen vika se on?
Pakotettiinko sut tekemään se velka?
Hanki sivutöitä että saat leipää,mene jakamaan lehtiä tai muuta äläkä valita.
Ihan ite ne hommat pitää hoitaa, ei niitä kukaan sulle valmiiksi tee!
Haist jo
Minkä taakseen jättää sen edestään löytää.
talous päin vittua.
Itse kuvittelin, että tilanne on vain väliaikainen, että selviän vielä sairauksistani ja pääsen töihin, mutta ei kukaan ota vaikeasti sairasta ihmistä töihin.
Eläkettä ei myönnetä, sillä meillä on tulossa eläkeikään suuret RAHALUOKAT, ja heille pitää säästää, ja heidän jäkeläistensä pitää saada perinnöt ilmaiseksi siis ilman veroa puhtaana käteen.
et ole yksin. mInä jo varauden tuonhon sakkiin
tippumista.
Auto vanhus ym. on jo sisaren nimissä.
Millään ei ole enää väliä. Se on muuten aika kauhea huomata, tai en tiedä onko se nyt niin kauheeaa, vaan nykyaikaa, että olen tullut kyyneiseksi ja ilkeäksi.
Enää ei millään ole mitään väliä, enkä kunnioita ketään.
Sellaisetkin ihmiset joiden puolesta olis antanut vaikka henkensä tai silmät ja munuaiset varaosiksi, eivät merkitse enää mitään.
Selvitköön miten haluaa kukanakin tämän lyhyen elämän aikana.
Olen antnut itselleni jo luvan vaikka varastaa nälkääni, jos niin tiukille menee !