Olen käynyt tuossa kuntosalin starttikurssilla ja samalla rykmentintien uimahallissa. Mutta sitä kloorin määrä! Onko sitä lisätty vai olenko vain tullut herkemmäksi. Onko joku muu huomannut saman?
Liikaa klooria uimahallissa!
9
426
Vastaukset
- Satunnaisuimari
Ihan normaalisti minusta. Tosin en vielä tänä "talvena" ole käynyt
- Voi hyvä Sylvi!
Kiitos, että kirjoitit jostain muusta, kuin nuo salaliittofriikit.
- Anonyymi
Klooria lisätään, kun vedessä liikaa bakteereja esim ulosteesta johtuen. Silloin tällöin altaassa on ulostetta, uskokaa tai älkää. Vettä ei siis suinkaan vaihdeta, vaan lisätään myrkkyä tappamaan pöpöjä.
- Anonyymi
On lisätty, silmät käryää!
- Anonyymi
Selvästi on
- Anonyymi
Kloori on myrkyllistä pitkään sen kanssa puleeratessa.
- Anonyymi
Luulon voi vaihtaa tietoon:
https://www.tuusula.fi/aloitteet/nayta.tmpl?sivu_id=1095&id=468&navipath=- Anonyymi
Joo siellä on paljon klooria.
Ruumis yms haisee kloorille kauan projektin jälkeen. Ei auta vaikka mitä tekee ?
Johtuu,,, koska tietyt kaikuvat altaisiin. Sillekkään ei voi mitään. Saunassa/ pukkarissa on monesti paskaa.
Henkilökunnalle kun sanoo niin kukaan ei rasismin varjolla uskalla tehdä mitään.
t. suomi - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo siellä on paljon klooria.
Ruumis yms haisee kloorille kauan projektin jälkeen. Ei auta vaikka mitä tekee ?
Johtuu,,, koska tietyt kaikuvat altaisiin. Sillekkään ei voi mitään. Saunassa/ pukkarissa on monesti paskaa.
Henkilökunnalle kun sanoo niin kukaan ei rasismin varjolla uskalla tehdä mitään.
t. suomiKyllä siellä ihan kotimaiset aikuiset miehet ja nuoret osaavat seistä uikkarit jalassa suihkussa... tai sujahtaa suoraan pukuhuoneesta altaaseen suihkuun menemättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1287726Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?947262Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317172Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t176491Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736331Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195305Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190