saanu kutsua Linnan juhliin?
Onko kukaa
lapualainen
10734
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
oo parasta aikaa muutama =)
Terveiset vaan Vaasan linnasta. Täällä on ahdasta, 200 ylipaikoilla.
Vankejen määrä on lisääntynyt huomattavasti viime vuosina. Tällä menolla vuonna 2121 kaikki suomalaiset ovat vankilassa.
eläkkeellä.Mukava kuulla teistäkin.Onko mitään uutta tullut myymälään,olin ostoksilla noin vuosi sitten ja hyvin on kestäneet tuotteet.Terveisiä vaan Lapualta teille kaikille.
Lapualaisia.Mäkin olin siellä lomailemassa vuosi sitten maksamattomista sakoista.Sain tutustua siellä tappajiin,murhaajiin,raiskaajiin,narkkariin ym.jotka käyvät usein meillä kylässä Lapualla.Menemme taas huomenna muutaman kanssa tanssittamaan naisia Latosaareen.Viinaa emme ota,niin asiat pysyvät hallinnassa.Terveisiä kaikille tutuille.Pena.
tulossa latikseen.Rantahotellin kovakropat tuloo ja vie.Reenatut lihakset,hyvä ryhti,kohtelias käytös on siinä miehiä.Toivottavasti niistä ei tuu riitaa.
lomalle?
Latosaaressa,vai olettoko poikamiehiä.
pitää säästää,turha mässäily pois.On vaan hautajaisia,jollei hoitajille pian löydy heille luvattuja korotuksia.Turhiksien on typerää tanssia kristalliruunujen alla,samaan aikaan kun säädetään orjalakeja.Olen luullut orjuus on taakse jäänyttä historiaa.
Eiköhän se painija(Koskela) ja kepin(Korjus) heittäjä siellä aikoinaan ollut ... kai.
ainaski Lapualta juhulii ittepäisyyspäivää linnas.