Led Zeppelin esiintyy uudelleen!!!!!!!!!!!
Mutta eihän sitä ole varaa maksaa tuhansia lipuista :( Olin ihan sairaan fani 1990-luvulla! Ja nyt kun kuuntelen uudelleen Led Zeppeliniä, aaah! :)
Jos pääsis tuolle Led Zeppelinin keikalle, se olis miltein sama asia kuin näkis Jimi Hendrixin livenä, melkein :)
Voi kiesus!
4
2816
Vastaukset
- Suomalainen100
Kyllähän sitä olisi kiinnostusta päästä kokemaan vielä kerran rocklegendat livenä, mutta taitaa jäädä vain haaveeksi...
- in through the out door
Olispa edes yksi bändi joka jättäis turhat rahastuskiertueet tekemättä...eli toivottavasti jättävät homman tähän yhteen keikkaan.
- Lesko
in through the out door kirjoitti:
Olispa edes yksi bändi joka jättäis turhat rahastuskiertueet tekemättä...eli toivottavasti jättävät homman tähän yhteen keikkaan.
Meinaan tämä http://plaza.fi/kaista/musiikki/uutiset/led-zeppelinin-maailmankiertue-tuskin-toteutuu
Mää nautin niiden vanhojen bändien, joista pidän musiikista erilaisilta tallenteilta kuten Youtubesta tai CD:ltä, mulla ei ole tarvetta nähä livenä. Ei se kuitenkaan oo enää nykyään sama kuin olis ollu aikoinaan (ite vaan olen syntynyt liian myöhään, että en olis edes voinu nähä monia mun suosikkibändejä ja suosikkiartisteja livenä silloin, kun olivat vielä voimiensa tunnossa). Moni entisten päivien artisti ei sitäpaitsi ole enää lauluäänellisesti ja musiikillisesti ihan voimiensa tunnossa (osa on kuten esim. Glenn Hughes ja Paul Rodgers). Robert Plantillakaan ei ole enää se kuuluisa lauluääni tallessa eikä esim. David Coverdalella oikein enää eikä Rob Halfordillakaan enää ihan kokonaan. Menneitä ovat ne ajat, kun he vielä rokkasivat lujaa ja meno oli hienoa. Nyt heillä voi olla vielä jotenkin meno päällä (Bruce Dickinsonilla aina tuntuu olevan, hän vaikuttaa aina siltä kuin olisi sisäisesti levoton ja menojalka vipattais koko ajan, sellainen duracellpupu), mutta siihen se sitten ainakin joillain valitettavasti jää. Haluja olisi, joskus paljonkin, mutta ääni ei vain enää aina yllä entisiin mittoihin, vaikka kuinka puskisi. David Coverdale on sanonut, että ehkä ensi vuonna tai jos koronatilanne vielä jatkuu niin vuonna 2022 hän jää eläkkeelle eli on jäähyväiskiertueen aika. Hän olisi jäänyt jo tänä vuonna, jos korona ei olisi perunut suunnitelmia. Saa nähä toteutuuko suunnitelma. Halford ja Dickinson tuskin koskaan jäävät, kuolevat varmaan lavalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1153812Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta163577Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1152479Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten782440Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532422Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom82380Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole212337Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1572215HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364361997Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin581921