Voi kiesus!

Maccileipä

Led Zeppelin esiintyy uudelleen!!!!!!!!!!!

Mutta eihän sitä ole varaa maksaa tuhansia lipuista :( Olin ihan sairaan fani 1990-luvulla! Ja nyt kun kuuntelen uudelleen Led Zeppeliniä, aaah! :)

Jos pääsis tuolle Led Zeppelinin keikalle, se olis miltein sama asia kuin näkis Jimi Hendrixin livenä, melkein :)

4

2760

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomalainen100

      Kyllähän sitä olisi kiinnostusta päästä kokemaan vielä kerran rocklegendat livenä, mutta taitaa jäädä vain haaveeksi...

      • in through the out door

        Olispa edes yksi bändi joka jättäis turhat rahastuskiertueet tekemättä...eli toivottavasti jättävät homman tähän yhteen keikkaan.


      • Lesko

    • Mää nautin niiden vanhojen bändien, joista pidän musiikista erilaisilta tallenteilta kuten Youtubesta tai CD:ltä, mulla ei ole tarvetta nähä livenä. Ei se kuitenkaan oo enää nykyään sama kuin olis ollu aikoinaan (ite vaan olen syntynyt liian myöhään, että en olis edes voinu nähä monia mun suosikkibändejä ja suosikkiartisteja livenä silloin, kun olivat vielä voimiensa tunnossa). Moni entisten päivien artisti ei sitäpaitsi ole enää lauluäänellisesti ja musiikillisesti ihan voimiensa tunnossa (osa on kuten esim. Glenn Hughes ja Paul Rodgers). Robert Plantillakaan ei ole enää se kuuluisa lauluääni tallessa eikä esim. David Coverdalella oikein enää eikä Rob Halfordillakaan enää ihan kokonaan. Menneitä ovat ne ajat, kun he vielä rokkasivat lujaa ja meno oli hienoa. Nyt heillä voi olla vielä jotenkin meno päällä (Bruce Dickinsonilla aina tuntuu olevan, hän vaikuttaa aina siltä kuin olisi sisäisesti levoton ja menojalka vipattais koko ajan, sellainen duracellpupu), mutta siihen se sitten ainakin joillain valitettavasti jää. Haluja olisi, joskus paljonkin, mutta ääni ei vain enää aina yllä entisiin mittoihin, vaikka kuinka puskisi. David Coverdale on sanonut, että ehkä ensi vuonna tai jos koronatilanne vielä jatkuu niin vuonna 2022 hän jää eläkkeelle eli on jäähyväiskiertueen aika. Hän olisi jäänyt jo tänä vuonna, jos korona ei olisi perunut suunnitelmia. Saa nähä toteutuuko suunnitelma. Halford ja Dickinson tuskin koskaan jäävät, kuolevat varmaan lavalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      126
      4590
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      69
      3294
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      104
      3164
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      39
      2611
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      28
      2302
    6. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      107
      1563
    7. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      49
      1106
    8. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      337
      1098
    9. 49
      852
    10. Mitä luulet mies

      Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin
      Ikävä
      55
      681
    Aihe