Huomasitteko tekin saman?

Sapattina adventistit poistuivat palstalta perjantaina auringonlaskun aikoihin ja olivat poissa koko sapatin. Adventistien viettäessä sapattia Jeesuksen seurassa, paholaisen omat jatkoivat kirjoitteluaan palstalla. Nyt sapatin päätyttyä Jeesuksen omat tulivat takaisin nuhtelemaan noita luopioita!
4125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Auringonpalvojat saatte alkaa viettää sapattia puoliltapäivin, sillä sapatin pitoon tulee varautua jo ennen auringonlaskua, ainakin pari tuntia ennen, noin klo 11.00 aamupäivällä perjantaina, ja sitten voittekin lopetella jo sapatin pidon heti puolenpäivän jälkeen lauantaina, ja aloittaa arkiset askareet.
Me kristityt jatkamme sapatin pitoa klo 18.00 lauantai-iltaan asti, näkyipä aurinkoa tai ei.

Tehän olittekin siellä naispappeja kuuntelemassa johon kristityt Adventistit eivät ota osaa, vaan viettävät mieluimmin näillä palstoilla sapattiaan Jumalan sanan parissa.

Naispappeus on luopumista Jumalan sanasta, eikä ylifariseus ota osaa heidän menoihinsa, sillä viisaat Adventisti neitseet ovat erillään heistä ja seuraavat Jeesuksen antamaa esimerkkiä vallan-alaisuudesta.

Äänestä

Eikä ole synti pyhittää lepopäivä sunnuntaina 7. pvä.

Niin sitä sitten lepopäivää seuraava uusi työviikko on siunattu!

Äänestä

Teettekö te tosissanne sapatista arkipäivän, lopettaessanne sapatin puoliltapäivin???????????????.

Äänestä

jäykkää 'pökälettä' veljillesi lykkää, kun et itsekään siihen usko.

Olihan täällä kirjoituksiamme kommentoimassa adventisteja. Ja rohkenipa yksi tunnollinen adventisti kertoa sen, ettei esim. tietokoneella kirjoitteleminen ole senkummemmin työtä, kun sen tälle palstalle lähettää.

Vai meinaatko, etteivät muut adventistikirjoittajat, kuin sinä, ole adventisteja, vaikka adventismia puolustavatkin?

Jos noin ajattelet, niin 'pökäle' on tainnut tukkia aivosi ja ajattelukykysikin.. Käy huusissa välillä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolme-enkeliä kirjoitti:

Sapattina adventistit poistuivat palstalta perjantaina auringonlaskun aikoihin ja olivat poissa koko sapatin. Adventistien viettäessä sapattia Jeesuksen seurassa, paholaisen omat jatkoivat kirjoitteluaan palstalla. Nyt sapatin päätyttyä Jeesuksen omat tulivat takaisin nuhtelemaan noita luopioita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu