Tarjafanaatikoilla kiusalliset oltavat

romancer_

Vaikka Tarja julkaisikin aivan täyttä paskaa, niin Tarja-fundamentalistien on pakko kuunnella sitä vaikka korvat verillä todistellakseen idolinsa paremmuutta..heh heh. Ei käy kateeksi. Kuunnelkaa sitä sen joululevyä ennemmin, on parempia biisejä nekin.

5

889

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • makuja monia

      Tarjan fanittajat eivät kysy sinulta tai muiltakaan oikeuttaan pitää mielilaulajastaan tai musiikistaan. Myös sinä saat tehdä niin. Miksi siis moinen kommentti.

    • on tubsahtanut ?

      Vai että kakka asiat verisillä korvilla höystettynä kiinnostaa kiusaajaa ?

      Hus possu metsään, tai ainakin ulos hengailemaan raitista ilmastoa!

    • I walk alone

      Tarjan uusi levy on todellakin erilainen; ei kategorioidu yhteen musiikkityyliin ja jakaa kyllä mielipiteitä, siitä olen varma! Mutta paskaa se ei todellakaan ole. Minun mielestäni hyvällä maulla, erinomaisesti toteutettua, upeaa musiikkia. On tarvittu uskallusta Tarjalta tehdä näin omannäköisensä levy. Tämä levy ei avaudu ensikerran kuuntelulla vaan vaatii hiukan kuulijaltaan; kaikkea ei ole annettu heti valmiina pakettina, ja näin on hyvä! Antaa kaikkien kukkien kukkia ja antaa maailmassa olla erilaista musiikkia kaikille!

    • vaan

      Kuuleppas sinä, mie pidän Tarjan lauluäänestä ja myös musiikista. Ei oo korvat menny verille vaikka oonki kuunnellu levyä 24/7. Miun mielipitteeseen ei oo muut vaikuttanu, mie oon pitäny Tarjan äänestä siitä asti ku Nightwishia ekan kerran kuulin vuosia sitten.

      Tarjan levy on mahtava, kaunis kokonaisuus. Se ei todellakaan avaudu heti, vaan vaatii useamman kuuntelukerran. Miulle ainakin naitvissin uusin oli helpompi levy, ku tää Tarjan. Ja Tarja tuolla soittimessa enempi soipi. Sitä paitsi mie tykkään Tarjan äänestä enempi ku tään Anetten, vaikkei sekään huono oo.

      Ja miun mielestä Tarjan levyllä ei oo yhtään paskaa biisiä. Ei todellakaan.

      Tää on kuule miun musiikkimakuun sopivaa, vaik eihän kaikki tästä tykkää. Ei kaikki tykkää Nightwishistakaan, vaikka ne laulajaa vaihtokin.

    • siekii

      vaan elämä itelles.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      65
      8873
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5554
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      5006
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      13
      3864
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3470
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3369
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      38
      2719
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2671
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2613
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1737
    Aihe