Rahapelit

peluri

Mulla on peliongelma olen sen takia aivan rikki.
En voi kulkea pelihallien ohi etten käy pelaamassa.
Tässä menee rahat ja terveys.Miten tästä pääsis
eroon oisko kellään hyviä neuvoja.

4

921

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • typeriä pelejä

      Mieti, että ei ole mitään järkeä pelata ainakaan noita hedelmä yms. RAY:n pelejä. Pelaat niitä eken panoksella ja päävoitto VAIN 20€.Tunnissa saat survottua koneeseen tosi paljon euroja ja jahtaat sitä 20:n euron PÄÄVOITTOA. Laita ennen yksi euro vaikka Kenoon ja voit jännittää joka päivä voitatko 200000 €.

    • ex-peluri
      • kanna

        liika rahoja mukanasi.


    • Nimetön

      Mene suosiolla hoitoon, ennen kuin olet velkaantunut ja/tai pannut kaiken omaisuutesi menemään. Nimittäin on tapauksia, jotka maksavat loppuelämänsä ongelmistaan. Turha hävetä. Olen välillisesti näiden asioiden hoitotyössä ja tiedän, ettet todellakaan ole ainoa. Riippuvuus ja pakonomainen käyttäytyminen ovat tavanomaisia, meillä kaikilla on niitä eri asteisina. Fiksu ihminen tietää, milloin ei hallitse tilannetta ja pyytää apua.
      G

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      245
      7996
    2. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      122
      3317
    3. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      83
      2917
    4. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      9
      2825
    5. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      131
      2496
    6. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      25
      2233
    7. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2182
    8. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      37
      1696
    9. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      24
      1670
    10. Rottia juoksee pitkin ostolantietä

      Eikö mikään taho loukuta niitä. Tuhoavat kiinteistöjä
      Ähtäri
      21
      1397
    Aihe