Vrt:ssa poliisin ja hoitajan palkka

taitaa tehdä kuitenkin vaarallisimman ja raadokkaimman työn hoitajien hienohelma menoon verrattuna.
6310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Molemmat työthän ovat arvokkaita ja tarpeellisia mutta ainahan vosi spekuloida että jos nyt olisi kyseessä(Tai seuraavalla kerralla) poliisit niin mitä tekisivät nämä hoitsut?

Olisivat tasan tarkkaan vaatimassa suojatyölakia...Viimeistään siinä vaiheessa kun joku sekopää nisti iskisi puukkoa selkään käsilaukun vuoksi.
Ihmettelisivät että miksi valtio ei välitä suojella laein kansalaisiaan...

Äänestä
  • Poliisilla on yhtä lailla oikeus vaatia oikeudenmukaista palkkaa kuin hoitajillakin. Molemmat ovat pahasti palkkakuopassa työn arvokkuuteen nähden.

    Mutta taas te sanansyöjäkokkarirunkkarit yritätte laittaa kaksi sorrettua ryhmää toisiaan vastaan ja pyritte itse hyötymään niin poliisien kuin hoitajienkin ahdingosta mahdollisimman paljon. Tuollainen käytös on teille paskoille tyypillistä.

    Minä en sitten äänestänyt Halosen lehmää enkä ole muutenkaan vasuri. Turha siis haukkua minua kommariksi.

    Äänestä

  • Poliisilla... kirjoitti:

    Poliisilla on yhtä lailla oikeus vaatia oikeudenmukaista palkkaa kuin hoitajillakin. Molemmat ovat pahasti palkkakuopassa työn arvokkuuteen nähden.

    Mutta taas te sanansyöjäkokkarirunkkarit yritätte laittaa kaksi sorrettua ryhmää toisiaan vastaan ja pyritte itse hyötymään niin poliisien kuin hoitajienkin ahdingosta mahdollisimman paljon. Tuollainen käytös on teille paskoille tyypillistä.

    Minä en sitten äänestänyt Halosen lehmää enkä ole muutenkaan vasuri. Turha siis haukkua minua kommariksi.

    Voi sorrettuja ryhmiä...Ja nyt ihan tällä esittämälläni spekulaattiolla minä saan ryhmät toistensa kimppuun ja näin palkat alas?
    Vau...

    Kannattaisiko kuitenkin herätä todellisuuteen ja kokeilla ajatella asioista ihan laajemminkin?
    Tiedän että voit siitä saada päänsärkyä mutta semmoista sen on, sinulla ja kaltaisillasi.

    En muuten kuulu kokoomukseen enkä äänestänyt sitä mutta sinun olemattomillesi putkiaivoille kaikki eri mieltä ovat vihollisia....niin ja runkkareita.( Hienon omaperäistä herjausta, ihanko itse keksit? Vaiko hiekkalaatikolta idean sait? Tässä vielä vihje: Kokeile haukkua muita homoksi, se se on äärimmäisen orginellia ja sopisi hyvinkin tyyliisi!)

    Äänestä

elintärkeitä ammatteja. Seuraavat KIRISTÄJÄT voisivat ollakin poliisi, palomies, opettaja, autonkuljettaja, koko muu hoitohenkilöstö, jne.
Heillä kaikilla vastuullinen ja raadollinen ammatti, alipalkattu selkeästi hoitajiin verraten.

Äänestä
  • Kävimme verotoimiston veronäyttelyssä:Vanhemman vartijan vuosiansiot -06 .27000-30000 €.Se on mitätön palkka kun huomioi koulutuksen .3kk. Täydellä palkalla.

    Äänestä

  • Calamity Janne kirjoitti:

    Kävimme verotoimiston veronäyttelyssä:Vanhemman vartijan vuosiansiot -06 .27000-30000 €.Se on mitätön palkka kun huomioi koulutuksen .3kk. Täydellä palkalla.

    Jota sanottiin myös Samettihousujanneksi ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja poliisi kirjoitti:

taitaa tehdä kuitenkin vaarallisimman ja raadokkaimman työn hoitajien hienohelma menoon verrattuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu