Viimeisimmässä Perussuomalainen-lehdessä taivasteltiin sitä väkivaltaa jota Jokelan koulussa koettiin äskettäin. Ja niin tietysti pitääkin.
Toisaalta edellisessä lehdessä päätoimittaja Lindell kuitenkin ymmärsi muslimien pilapiirtäjästä luvatun tapporahan! Rinnastaen sen amerikkalaisten Al Qaidan johtajista lupaamiin tapporahoihin.
Mikä se Perussuomalainen linja taas sitten onkaan? Hyväksytäänkö siis väkivalta jossakin muodossa ja toisessa sitten taas ei? Oli huvittavaa lukea, kuinka kaikki menneisyyden haamut Hitleristä alkaen taas vedettiin kummittelemaan, mutta toisaalta ymmärretään ääri-islamin käyttämä väkivalta.
Itse tuomitsen väkivallan niin poliittisten kuin poliittisuskonnollisten päämäärien ajamisessa.
Mikä se linja on?
8
288
Vastaukset 8
- pikkujoululinja hukassa
Älä Ari asiakyssäreillä ennen Joulua ja uuttavuotta häiritse. Nyt meillä on tärkeäämpääkin tekemistä,kuten miettiä missä pikkujoulut pidetään??Entäs uudenvuodenvastaanottobileet?
Palattasikos astialle,joskus loppiaisen jälkeen? - kannata selittää
Et kuitenkaan ymmärrä.
Olisit kuitenkin valmis tulemaan vaaliliittoon kanssamme. Sanon sen sinulle nyt taas suoraan, että sinunkaltaistesi kanssa ei koskaan synny minkäänlaista liittoa.
Yritä, josko kukaan huolii teikäläisiä minkäänlaiseen littoon. - kautta maan
Sanoi Ossi ja kirjoitti vessojen seinäkirjoituksista kolumnin. Eiköhän näillä eväillä kunnallisvaaleissa pärjätä?
- lukea kaikki
PS:n lehdet, vaikka ei sinua huolitakkaan puolueeseen.
- nuo lehdet
lukea kaikki kirjoitti:
PS:n lehdet, vaikka ei sinua huolitakkaan puolueeseen.
Ovat luettavissa. Toiset puhuivat Jokelan surusta, puoluesihteeri paskahuusseista. Jotenkin ristiriitaista?
- Ari Laakso
lukea kaikki kirjoitti:
PS:n lehdet, vaikka ei sinua huolitakkaan puolueeseen.
Luen myös Uutispäivä demaria, Suomenmaata, Vihreää lankaa ym.
Perussuomalainen lehden luin nettiversiona.
Vaaliliitot ovat teknisiä, se ei tarkoita todellakaan, että kaikesta oltaisiin samaa mieltä. Kyllä minuakin saa arvostella aivan vapaasti.
Asiaperusteinen krittiikki kai aina pitäisi sallia. Ari Laakso kirjoitti:
Luen myös Uutispäivä demaria, Suomenmaata, Vihreää lankaa ym.
Perussuomalainen lehden luin nettiversiona.
Vaaliliitot ovat teknisiä, se ei tarkoita todellakaan, että kaikesta oltaisiin samaa mieltä. Kyllä minuakin saa arvostella aivan vapaasti.
Asiaperusteinen krittiikki kai aina pitäisi sallia.Asiat Belgiasta käsin, maanantai kunniamurha, veli ampui molemmat siskot josta toinen kuoli.
Niiden uutisointi on täälläpäin suunnilleen sama kuin suomessa uutisoidaan säätiedotus tai rekkajonot.
Eli siinä ja siinä jos yltää uutiskynnys.- Ari Laakso
wonterghem kirjoitti:
Asiat Belgiasta käsin, maanantai kunniamurha, veli ampui molemmat siskot josta toinen kuoli.
Niiden uutisointi on täälläpäin suunnilleen sama kuin suomessa uutisoidaan säätiedotus tai rekkajonot.
Eli siinä ja siinä jos yltää uutiskynnys.Niin se rapautuu hiljalleen yksi vanha eurooppalainen demokratia eli Belgia. Eikä uutiset naapurista tulppaanimaastakaan kovin kehuttavia ole.
Samaa tietä kuljetaan meilläkin. Kyllä radikaali-islamin maihinnousu Suomeen on estettävä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va581656Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3651162- 137940
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu14774Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63622- 41598
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90558- 45539
- 45498
- 47485