Näin paaston aikaan on hyvä kallistaa korvansa pienten lasten ja perheiden hädälle..
http://www.hylatytlapset.fi/
http://www.hylatytlapset.fi/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja tärkeä, mutta huomasin jo sinulta yhden samantyyppisen aloituksen ortodoksipalstalla.
Kannattaa olla varovainen kun samantyyppistä aloitusta postittaa monelle eri palstalle usein ne poistetaan massapostituksena, valitettavasti.
Minä jään seurailemaan tilannetta tämän aloituksen suhteen...Katsotaan miten käy.
että kahta postausta tärkeästä aiheesta tuskin voi pitää massapostituksena. Etenkin kun paaston aika on vain kahdella kirkolla. Ajattelin että jollakin voisi olla tarve kohdentaa auttamishaluaan jonnekin, ja tässä oli yksi sellainen. Jos se ei katoliselle palstalle sovi, niin ihmettelen kovasti. Mutta poista toki aloitukseni jos se sotii uskoasi vastaan..
aloitustasi.
Linkkisi tuli minulle 'kreivin aikaan'. Olen viikon verran miettinyt, että soitan sukulaisilleni ja kerron, etten tänä vuonna osta heidän lapsilleen lahjoja (kun he saavat niitä joka tapauksessa tarpeeksi), vaan aion antaa hyväntekeväisyyteen nekin rahat.
Kiitos sinulle. Nyt tiedän, mitä avustan.
Hyvää adventtia!
Tämä on hyvä aloitus! Juuri äsken mietin, tätä joulun kulutuspuolta ja kauppojen täysiä hyllyjä. Joillain on tosi hätä tuolla jossain ja pienet lapset tarvitsevat apua. Me voimme auttaa!
Niinpä, veli Paisios...
Nyt pääsee länsikin mukaan, kun ns. pienipaasto eli joulupaasto adventista alkaa.
Teillä idän puolellahan on joulupaastoa pidetty jo jonnin aikaa.