Katainen ja puolueensa saivat meille naisvaltaisille aloille huippu liksat. Heidän aloitteestaan me uskalsimme vaatia sitä mikä meille olisi kuulunut jo kolkytvuotta sitten. Kiitos siitä!
HYVIN HOIDETTU, KIITOS SIITÄ!
EX-HOITSU
9238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
katainen kirstuaan aukoo, vittuun koko jätkä. luuseri se o.
alkaa jo hehkuttaa, että se oli Jyrkin ja kokoomuksen ansioo. Oli ihan arvattavissa.
Ei ole naisvaltaisille aloille ennen tälläisiä rahoja herunut sossujen aikana. Kummallinen valehteleva puolue.
vituttaa niin ettei veri kierrä! Itsehän se just julisti että rahaa ei hoitajille tule/tipu!
Oikeesti, sieluni silmillä näen sen harmituksen!
Kyllä meitä nyt naurattaa!
pelkoa ja ahdistusta joutuivat sairaat kärsimään, ennenkuin sopu alkoi häämöttää (eihän ole vielä varma). Kyllä se nyt oli ihan tehyläisten omaa ansiota, jos jotain enemmän saavat kuin muut. Mutta toivottavasti tästä oli edes se hyöty, etteivät puolueet enää kalastele ääniä sellaisilla lupauksilla, mitä eivät pysty pitämään.
Ilman heitä emme olisi saaneet mitään.
tarkemmin, miten se kokoomus tähän sopuun vaikutti. Eikä niitä kokoomuksen mainostoimiston väsäämiä iskulauseita, joita on jo kyllästymiseen asti kuultu. Kerrankin omaa ajattelua, pliis. Aikamoisen sotkun kumminkin saitte aikaan.
Ei kait ne nyt niiin tyhmiä ole ,vaikka tyhmiä ovatkin.
"hoitajat" alkavat tulla esiin siivouskomerosta ja liivavaatevarastosta?