Suomi on merkillinen valtio,

virtsatiekivet merkittäviä sosiaalisia ja taloudellisia ongelmia.

Tätä innovatiivista osaamista voisi viedä muuallekin. Amerikassahan on sovellettu menestyksellä hieman samantapaista menetelmää.
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä käy kateeksi Mattia. On paineita useammalta taholta.

Mutta kovat panokset oli kummallakin puolella sekä hallituksella ja aikaisemmilla hallituksilla.

Tähän tilaan ei olisi asioita saanut päästää. Nytkin kuolee lähes sata ennenaikaisesti tämän Shown takia...

Äänestä
  • Ennenkaikkea puntissa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä ratkaisee kirjoitti:

virtsatiekivet merkittäviä sosiaalisia ja taloudellisia ongelmia.

Tätä innovatiivista osaamista voisi viedä muuallekin. Amerikassahan on sovellettu menestyksellä hieman samantapaista menetelmää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu