VERONPALAUTUS, milloin

Ouh, ku en ole missään huomannut tai kuullut PÄIVÄMÄÄRÄÄ, jolloin tänä vuonna veronpalautukset tulevat tileille ? Please.
- Terv. hartaasti ootteleva
55392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

itselleen, saa ihan hyvän vastauksen:
Tulevat onnekkaiden tileille 4.12.2007 tänä(kin) vuonna. Näinhän se on yleensä ollut, mutta etsimällä netistä löysin tiedon tällä viissiin... Kaksi viikkoa ja sitten pamahtaa.

Äänestä

vuonna TEHYN takia siirretä huhtikuuhun kuten aikaisemminkin on sattunut.No saatpa pientä korkoakin.

Äänestä
  • katkeruutta, ei ihme, että suomalaisia pidetään masentuneena kansana!

    Äänestä

4.12.2007 pitäis olla tilillä, tarkistin verohallinnon sivulta ku hartaasti kans odottelen..

Äänestä
  • Veronpalautukset maksetaan saajan pankkitilille 4.12.2007. Ellei pankkitili ole verohallinnon tiedossa, palautus maksetaan 12.12.2007

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TILILLE ? kirjoitti:

Ouh, ku en ole missään huomannut tai kuullut PÄIVÄMÄÄRÄÄ, jolloin tänä vuonna veronpalautukset tulevat tileille ? Please.
- Terv. hartaasti ootteleva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu