ADAC:in testin hävijä on Volvo. Aina Volvo on huonosti pärjännyt luotettavuustesteissä, mutta nyt tulos romahti: Isojen autojen huonoin on S/V/C70. Ja S/V 40 toiseksi huonoin ylemmän keksiluokan autoista. Miten näin on käynyt? Miksi Volvo ei ole laatuauto johon voi luottaa? Miksi edes ostaa Volvo?
Volvo ja tielle jäät varmasti!
Faktaa
182313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
eikös se ole tullut jo tutuksi ettei ruotsalaisiin voi koskaan luottaa. Olen työssä tekemisissä ruotsalaisten kanssa eikä ruotsalaisilla ole alkuunkaan samaa luotettavuutta kuin suomalaisilla työntekijöillä. Sama "vika" pätee myös volvoihin, fiksaatio on vaan köyhillä suomalaisilla niin kova ettei voi myöntää volvon paskuutta ja suuria ongelmia laadussa.
Miksiköhän "Kari" nimimerkillä kirjoitteleva eksyy sitten Volvo-palstalle, jos hänellä itsellään ei ole traumoja? Tullut Volvon ohittamaksi perheen ihmetellessä vieressä äimänkäkenä?
Onko Karilla kiinnostus kuitenkin Volvoihin vai oikohan pelkkä piruilu mielessä? Silloin taas huolestuttaa arvella liekö sama asenne liikenteessäkin. Eli kuka se asenneongelmainen nyt sitten lopulta onkaan?
niinpä on sillä sen verran mukava ajella, että ei tahdo malttaa kotipihalle kääntyä millään. Mieli tekis jäädä tielle ajeleen.
Nyt selvis kuka siellä muiden tiellä ajelee.
Aja se fordis vaan sinne kotipihaan pois muiden AUTOJEN edestä.
Valitettavsti en omista traktoria ja varsinkaan Ford merkkistä.
PS piräisikö nimerkkisi olla COROLLA?
Eiköhän nimimerkin lexus takaa löydy ihan perinteinen teinikiikku, yli 10 v vanha corolla. Nopat, hajukuuset, sähköteipit etuvalojen lasissa, ralliratti ja räikeä miranoli pinnassa.
Olen mietiskellyt että miten nuo japski kotteroiden yms kuskit eksyvät tänne. Taitaa olla niin , että kun suuntavakavuus kun on mitä on sivutuuli pukkaa heidät tänne aakkosten alalaitaan. Kun menee kuin katri-Helenan laulussa "minne tuuli kuljettaa"
Siis Volvo ei pärjää luotettavuusvertailuissa. Se on faktaa. Mutta täällä ei keskustella siitä, Sen sijaan moititaan japskikuskeja, siisi asiasta ei pystytä keskustelamaan. Aika outoa. Mutta sanotaanhan, että hyökkäys on paras puolustus.
..ajatko itsekkään edes autolla. Minusta Lexus on enemmänkin Japanilaisten surkea yritys kopioida MB/BMW ja tunkea niiden markkinoille.
Minusta yli 20 vuotta!!!!!!!!!
Jos on Lexus katso ettei hampaas Loxus.Vanhemman väen luottoauto.Koska se on TOYOTA!vanha kunnon JAPSI.
Suosittelen siirtoa Toyotan keskustelupiiriin.Siellä sinun ongelmat ymmärretään,ja voit purkaa itseäsi.Täällä puhutaan AUTOISTA.
Hyvät pojat en ole viellä vulvulla tielle jäänyt ja epäilempä etten jääkkään..Nimeltä mainitsemattomia autoja olen avittanut tieltä kun osaan katsoa muutakin että onko pissapojassa vettä.Tulee ensimäiset räntä sateet ajelee moottoritietä ja katsoo sammuneita autoja tien pientareella siinä on testiä tarpeeksi.
Vittu jos juuri sun vanha paska 240 volvo ei jää tiellä niin so. Tilastojen mukaan uudet jää tielle eniten kaikista malleista ja merkeistä. Mikä vittu siinä on niin vaikeaa sulattaa: paska mikä paksa. Ongelmat korostuu vielä erityisesti saksassa ja luultavasti paikallisella motarilla jossa volvopellet luulee että niiden lousku kestää ajaa yli 120 km/h 5 min pidempään...
Kuules se maailma näyttää niin erilaiselta kun istut Fiestan taka penkillä.On mulla kartano mallin volvo 850 kaikilla herkuilla ,ja on lisäksi 240 ja yksi japsi naiset käy torilla sillä eli 3 auto ja kaikki omissa nimissä .Mikas sinun ajoneuvo tilanne 1 Helkama polkupyörä vai.Ilmoittele kuulumisia ole MIES:
tullut kun omistaa kyseisen Volvon. Ikävä kyllä näin on!!!
Sinut tietäen en ihmettele.Suosittelen seuraavaksiMönkijää Kypärä,sekä pienet metsäpolut.Se on laatua!