Poliisi pidätti Nashin edustajia

Moskovan miliisi pidätti viikonloppuna useita Nashi-järjestöön kuuluvia nuoria, jotka häiritsivät opposition mielenosoitusta:

http://www.moskova.info/content/view/901/122/

Mitä mieltä olette pidätyksistä? Loukattiinko tässä Nashi-nuorten ihmisoikeuksia?
1116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nämä natsi-nuoret, jotka viattomasti palvovat diktaattori Putinia, olisi pitänyt jättää riehumaan entiseen malliin. Naurettavaa, että tällaisia näytösluontoisia juttuja pitää muutenkaan järjestää, koska kaikki kuitenkin tajuavat sen olevan vain showta.

Diktaattori Putiniahan valmistellaan perustuslain vastaisesti kolmannelle kaudelle. Venäjällä, joka on laittomuuden perikuva, perustuslaki kun on vitsi. USAssa se on pyhä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SergeiM. kirjoitti:

Moskovan miliisi pidätti viikonloppuna useita Nashi-järjestöön kuuluvia nuoria, jotka häiritsivät opposition mielenosoitusta:

http://www.moskova.info/content/view/901/122/

Mitä mieltä olette pidätyksistä? Loukattiinko tässä Nashi-nuorten ihmisoikeuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu