jumala ajatteli silloin kun tsunami ja tulivuoret purkaantui aatteliko se jotta olokeepa kunnolla tai ravisuttelen tätä mollukkaa kovemmin.pitäähän sille syy olla jos hän näin tekee vai huvikseenkohan tällä tavalla syyttömiä tappaa.
mitähän
pähkäiliä...
7178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jumalalla on kaikkeen syynsä. Onkin tärkeää että olemme valmiit, kun aikamme koittaa. Tämä lihallinen elämä on etsikkoaikamme tulevalle hengelliselle elämälle paratiisissa, sen tähden valvokaamme ja rukoilkaamme, että saisimme nähdä Vapahtajamme kasvoista kasvoihin. Amen.
se syysähän sillä mitä tuota miettimmään,mut ravisuttas siellä missä ei oo ketään.
Koettelee tapamalla ihmisiä, jotka eivät vielä ole jumalaa löytäneet. Juu niinpä niin..
Jos olet kuullut Jumalasta, niin on sinun oma valintasi, valitsetko hänet Herraksesi vaiko sen toisen, jota automaattisesti palvelet, ellet hyväksy Jumalaa Herraksesi. Ihminen ei voi palvella kahta herraa.
Varmasti asuu vielä ihmisiä jotka eivät ole kuulleetkaan kristinuskosta, jossain keskellä tyyntä valtamerta. Sitten jumala päättää tappaa kaikki tulivuoren purkauksella.
Tätä yritin sanoa jos et tajunnut.
Ei sinun tarvitse kantaa huolta, siitä mitä Jumala tekee. Jumala kyllä tietää kaiken ja antaa kaikille mahdollisuuden tulla hänen omakseen, olivatpa he missä tahansa. Jumala on luonut maan ja kaikki mitä siinä on. Olisi aika kummallista, jos me pienet ihmiset pohtisimme,miksi mitäkin tapahtuu. Meidän tehtävämme on rukoilla ja olla valmiit lähtemään täältä millä hetkellä hyvänsä. Ei sinun eikä kenenkään tarvitse peljätä tämän maallisen tomumajan menetystä, vaan tärkeintä on pelastaa sielusi ikuiseen elämään.
paljon epäjumalia ja myydään lapsia homo ja pedofiilituristien käyttöön. Ehkä siksi tuli tsunami. Ehkä sieltä ei löytynyt niitä riittävän monta vanhurskasta. Hukkuneet lapset kyllä pääsivät taivaaseen, kuten jokainen joka häntä avukseen huusi... ehkä muitakin mut se on jo toine juttu... Ihmettelen kyl Jumalan pitkämielisyyttä Suomen kohal.