kansan tahtoa ja eroa EU:sta?
Miksi hallitus ei
toteuta
6168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...
kysyvä ?
Hallitukselle on sivuseikka, kuinka muu yhteiskunta voi. He ovat oman edun tavoittelijoita: korkeat palkat ja mahtavat luontaisedut.
Mm. Vanhasen ja S-L. Anttilan 141-neuvotteluissa huomaa, että viljelijöiden yritystoiminnalla ei ole väliä. Toisin kuin Vanhanen väitti eilen, tiedän, että 141- ja 142-tuet ovat siirtymävaiheen tukia, eivät pysyviä.
Maatalouden lisäksi on tehty paljon vastaavia eriarvoisuuksia, joita en rupea tämän enempää kertomaan.
Viiden maakuntalehden liite (sunnuntaisuomalainen) julkaisee huomenna 25.11. 07 tutkimuksen Suomalaisten asenteista EU:iin.
Tutki sitä ensin ja puhu sitten.
Eu on kuin suonsilmä mitä enemmän ylös yrität, sitä syvemmälle sinne uppoat.
Juuri tehdyn tutkimuksen mukaan 52% suomalaisista äänestäisi nyt liittymisen puolesta. Vastaan on 43%.