Handelsbanken

Onko kokemuksia Handelsbankenista? Kannaisiko siirtyä asiakkaaksi?
5770
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei ole parasta,
eikä edes pankkia
joka olisi paras yhdessä asiassa,
toiseksi paras toisessa asiassa, jne.

Handelsbanken, Tapiola, ym. mainostaa aggressiivisesti pikkuasioita, sillä halutaan että asiakkaalta unohtuu kokonaisuus.

eikös se ainakin ole melko huono koronmaksaja esim. 25 000 € talletukselle, ?
en ole vuoteen ottanut asiasta selvää, mutta arvelen.

Jos Handelsbanken on kävelymatkan päässä kodista,
lienee pankki parhaasta päästä.

Äänestä

Eipä ole mitään hyvää sanottavaa tuosta pankista, kun eivät halunneet ottaneet maksavaa asiakasta.

Tili kuulemma pitäisi olla 6kk enennkuin saisi pankkikortin!

Kuulemma talletuksen suuruudella ei ole mitään vaikutusta tuohon sääntöön. Heippa vain idiootti pankille tuon jälkeen.

Äänestä
  • Onko sinulla luottohäiriöitä? Ei nimittäin kuulosta mitenkään loogiselta policylta muuten, enkä usko tuollaisen "säännön" olemassaoloon tavallisessa tapauksessa.

    Yleisesti ottaen Handelsbanken ei ole yhtä riippuvainen yksittäisistä asiakkaista kuin säästöpankit ja muut joiden elinehto on se että asiakkaat pitävät tileillään rahojaan (tämä selittää myös esim. Nooan markkinahintoja paremmat määräaikaistarjoukset). Sen sijaan jos haluaa välttää jonoja ja saada myös käytännössä henkilökohtaista palvelua, on Handelsbanken myös tutkimusten mukaan asiakkaiden mieleen.

    Äänestä

Handelsbankenista on kertoiltu, että on erikoisehto,
talletussuojaa ei ole kuin päivittäistileillä,
ei korkeakorkoisemmilla,
tarkista.

Äänestä

Itse olen ollut Handelsbankenin asiakas jo vuosia. Vaihdoin kyllästtyäni edelliseen pankkiini. Handelsbankenissa käsittääkseni kaikilla asiakkailla on oma yhteyshenkilö, ainakin meillä, johon ottaa yhteyttä kaikissa pankkiasioissa. Meillä käyttötilit ja tiliin tarvittavat kortit,säästötili, asuntolaina sekä rahastosäätö. En vaihtaisi pankkia!
käy juttelemassa niin eiköhän asiat sulle selviä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ttt... kirjoitti:

Onko kokemuksia Handelsbankenista? Kannaisiko siirtyä asiakkaaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu