Väyrysen Vladimirov-petos uuteen käsittelyyn

Nyt on aika myös lopettaa hyssyttely Väyrysen yrityksestä pettää maa Vladimirovin kanssa aikaan saamalla vaikeuksia idänkauppaan Karjalaisen presidenttitien tasoittelemiseksi. Perustuslakivaliokunta jo antoi Väyryselle huomautuksen, mutta ei uskaltanut Neukkujen pelossa kunnon kannanottoon.

Nyt on aika.
4173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

>>>Perustuslakivaliokunta jo antoi Väyryselle huomautuksen, mutta ei uskaltanut Neukkujen pelossa kunnon kannanottoon.

Äänestä
  • Nykyään ei olisi tuolloista NL-rasitetta käsitellä Väyrysen toimia niiden ansaitsemalla tavalla.

    Äänestä

Vaikka Väyrysellä on miehinen tajunta,kyllä
hän on sekaantunut ns. puutullikiistassa
Karjalan mafian toimintaan.Ennenhän nimittäin
Karjalan mafia varasti puita valtion metsistä
ja myi niitä erittäin halvalla Suomen
paperitehtaille.Mutta toisin käy tulevaisuudessa.
Ennen Venäjä luopuu perkele jopa valtiosta
ja rahasta kuin opiskelee EU-herrojen
imperialismia.Väyrynen ja Vanhanen eivät vain
näet tajua olevansa tyhmempiä kuin kansa.

Sieluhan on myös tajunta.Kun terveen henkilön
aistit ja järki muodostavat tajunnan,sielunlaki
tarkoittaa sitä,että puolet äärettömän
maailmankaikkeuden miehistä tajuaa todellisuuden
naisellisella tavalla.Sielunlain perusteella
herrojenkin henki eli rahavallan elämä
katoaa kuolemassa,joten kaikki uskonnot ovat
ihmiskunnan suurimpia erehdyksiä ja rahavallan
pimityksiä.

Jos kansat haluavat vapautua pahuudesta,
tyhmyydestä ja onnettomuudesta,meidän pitää
luopua valtioista,rahasta ja uskonsaduista.
Luonnollisesti Bushin naurettava roskajoukko
häviää kulttuuri-imperialistisen sotansa myös
Lähi-idässä,jolloin hajoavat YK,EU,Nato ja
valtiotkin.Niiden tilalle perustetaan Aineen
ja Rauhan Puolue,jossa on kaksijakoisen
sielunlain takia ylä- ja alarakenne.

Äänestä
  • Kuvastaa kirjoituksesi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viktor V. kirjoitti:

Nyt on aika myös lopettaa hyssyttely Väyrysen yrityksestä pettää maa Vladimirovin kanssa aikaan saamalla vaikeuksia idänkauppaan Karjalaisen presidenttitien tasoittelemiseksi. Perustuslakivaliokunta jo antoi Väyryselle huomautuksen, mutta ei uskaltanut Neukkujen pelossa kunnon kannanottoon.

Nyt on aika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu