"Vihreät haluavat helpottaa maahanmuuttajien kansalaisuuden saamista."
Ei helve**i! Eiköhän se nyt jo ole tarpeeksi helppoa.
Kuinka monta % ulkomaalaisista elää sosiaalituella?
Tietääkö kukaan?
Kuinka moni heistä on täällä työn vuoksi ja käy töissä?
Ei ole varaa maksaa edes sairaanhoitajille ja otetaan nyt vielä lisää ulkomaalaisia jotka ovat vain taloudellinen taakka.
Miettikää te vihreät nyt vaikka niitä uusiutuvia energiamuotoja ja unohtakaa ne maahanmuuttajat.
Mitä vihreät ovat saaneet aikaan uusien energiamuotojen edistämisessä?
Ei helve**i! Eiköhän se nyt jo ole tarpeeksi helppoa.
Kuinka monta % ulkomaalaisista elää sosiaalituella?
Tietääkö kukaan?
Kuinka moni heistä on täällä työn vuoksi ja käy töissä?
Ei ole varaa maksaa edes sairaanhoitajille ja otetaan nyt vielä lisää ulkomaalaisia jotka ovat vain taloudellinen taakka.
Miettikää te vihreät nyt vaikka niitä uusiutuvia energiamuotoja ja unohtakaa ne maahanmuuttajat.
Mitä vihreät ovat saaneet aikaan uusien energiamuotojen edistämisessä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Esitys on jäänyt puolitiehen: Maahanmuuttajille on ensijaisesti tarjottava mahdollisuus ruotsin kielen koulutukseen, minkä jälkeen he voivat ryhtyä vaatimaan palvelua ruotsin kielellä. Meillähän on pakkoruotsi kouluissa, mutta ruotsinkieliset puhuvat suomea eikä edes tv:ssä ole J. Anderssonin toivomaa ruotsin pakkosyöttöä. Joten pakkoruotsiopinnot menevät aivan hukkaan.
yritti pummata minulta euroja, Puhuivat aivan suht selvää Somea, Sanoin yhdelle, että rummuta kotiisi, ehkä sieltä saat, oli sekin humaklassa kuten jokainen pummaaja. Lähti hyvin nopeasti luotani. Vain kolme tuntia ja kymmeniä kerjäläisiä! Olinko niin helpon saaliin näköinen? En antanut humalikoille lantin lanttia enkä anna toistekaan. Terkkuja NAPAPIIRILTÄ! Tälläkin on muutama pultsari joskus kerjäämässä , mutta erittäin harvoin!
tarvitsee lisää "elävyyttä" keskustaan.
Maksavia ihmisiä siellä ei, Stokkaa lukuunottamatta, enää ole.
Ja ikuisille opiskelijoille, kaljapussinuorisolle ja vihreille se sopii, toisten ihmisten rahoilla on kiva kitata kaljaa, samanlaisten tovereiden kanssa.
Ja porukassa kun horisee ei omatuntokaan kolkuta kolkuta niin paljon.
Uskon, että enemmistö suomalaisista voi allekirjoittaa seuraavan
"Vihreät näkevät kotoutumisen kumppanuussopimuksena, joka vaatii sopeutumista sekä tulijoilta että uudelta kotimaalta. Maahanmuuttajilta odotetaan sitoutumista demokratiaan, ihmisoikeuksiin ja yhdenvertaisuuteen. Uuden kotimaan on huolehdittava siitä, ettei tulijoita suljeta yhteiskunnan ulkopuolelle."
http://www.vihreat.fi/fi/node/2482
sopeutumista sekä tulijoilta että uudelta kotimaalta, mutta nykyvalossa sitä sopeutumista nimen omaan vaaditaan kaikilta muilta paitsi tulijoilta.
Mikä mahtaa olla se kohta aivoissa, joka vie täysin joidenkin ihmisten todellisuuden tajun silloin, kun kyse on jostain etnisestä sakista?
eikä muutenkaan härnätä alkuperäisväestöä omilla tempuillaan! Asiallinen pukeutuminen niin miehille kuten naisillekin... niin paitsi ne mustalaiset, mutta ne ovatkin olleet jo yli 500 vuotta työttöminä meillä!
raakaa faktaa
http://www.blogger.com/profile/00291999186995005626
vihreistä ja avustajistaan