uudistaa ja toistaa

Verkostomarkkinointi on naapureiden, ystävien ja sukulaisten hyväksikäyttöä !
9605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Maailmassa on onneksi muitakin mielipiteitä. Eihän kukaan nyt tarvitse omaan bisnekseen omia sukulaisia ja kavereita? Suomesta jo riittää 5.2 miljoonaa ventovierasta ihmistä joiden kanssa voi käydä normaalia kauppaa normaalilla tavalla. Tämähän ei ole mikään ongelma eihän. Tämä sinun mielipide on vain ja ainoastaan sinun oma mielipide, josta paistaa läpi oma ymmärtämättömyys siitä mistä verkostomarkkinoinnissa on ihan oikeasti kysymys. Eikö olekin niin että et ole koskaan vaivautunut ottamaan selvää. Etkä myöskään ole tehnyt mitään käytännössä. Ei haittaa yhtään maailmassa on muitakin ihmisiä joilla enemmän potentiaalia kuin sinulla tälle alalle. Sinä et edes kelpaisi mukaan.

Äänestä
  • Onneksi on mielipiteitä.
    Mielipidehän on muodostunut, esimerkiksi verkostomarkkinoijien käyttäytymisestä.

    "Sinä et edes kelpaisi mukaan."

    Kiitos tuosta, tulee usein vastaan, vielä saa hymyilemään. Positiivisuutta elämääsi.

    Äänestä

  • Suomessa ei ole 5,2 miljoonaa potentiaalista asiakasta. Heistä (tai meistä) noin prosentti on altis lähtemään näihin mukaan. Noista 52000 ihmisestä muutama tuhat on jo Amwayssa, Herbalifessa, LR:ssä tai Winclubissa mukana. Kyllä tämä maa on aika tiukasti kammattu ja suurin osa maamme fiksuista ihmisistä tietää verkostomarkkinoinnin taloudelliset faktat. Sillä ei vaan tienaa.

    Äänestä

  • mielipide, tiedät kyllä. kirjoitti:

    Onneksi on mielipiteitä.
    Mielipidehän on muodostunut, esimerkiksi verkostomarkkinoijien käyttäytymisestä.

    "Sinä et edes kelpaisi mukaan."

    Kiitos tuosta, tulee usein vastaan, vielä saa hymyilemään. Positiivisuutta elämääsi.

    valita ketä hyväksytään mukaan. Teillä vapaus valita olla lähtemättä mukaan.

    Tasapuolista. En minäkään kaikille tutuille tarjoa edes mahdollisuutta. Joku toinen voi niillekin tarjota mutta minä en.

    Äänestä

  • VakioFEIKKAAJAN silmin ;)

    Äänestä

  • Jxxx kirjoitti:

    Suomessa ei ole 5,2 miljoonaa potentiaalista asiakasta. Heistä (tai meistä) noin prosentti on altis lähtemään näihin mukaan. Noista 52000 ihmisestä muutama tuhat on jo Amwayssa, Herbalifessa, LR:ssä tai Winclubissa mukana. Kyllä tämä maa on aika tiukasti kammattu ja suurin osa maamme fiksuista ihmisistä tietää verkostomarkkinoinnin taloudelliset faktat. Sillä ei vaan tienaa.

    Sinä, Jxxx, teekkaripelle et kelpaa!

    Äänestä

Verkostomarkkinointi joka ei pakota sinua millään tavalla hommaamaan uusia jäseniä?!?! Aika outo käsite. Ja miten sä ryöstät kavereita/vanhempia... ainoastaa jos lähdet sillä asenteella et "pakko saada lisää tuottoa aka sponsoroitavia".

Toisin kuin muissa verkostomarkkinointiyrityksissä, wc huijausklubi tarjoaa jo pelkästään sun sijoituspääomalle vastinetta, eikä vaadi sua mihinkään markkinointiin.

Toisena verkostomarkkinoinnissa on ominaista monitasoiset pyramidit... mut tämäkään ei päde klubiin verrattaessa. Jos klubin pyramiidia verrataan johonkin niin se on verrattavissa lukuisiin normaaleihin yrityksiin. mm. telemarkkinointi jossa hommataan ostajia tuotteelle on kans pyramiidiyriryksiä ja saadaan siitä provikkaa? vai oletko eri mieltä?

Äänestä

kaupankäynti. Markkinatalous toimii juuri niin. Työnantajat käyttävät hyväksi työntekijöitään ja työntekijät käyttävät hyväkseen työnantajaansa.

Ruokakauppa käyttää hyväkseen nälkäisiä asiakkaitaan. Sehän se rikollista on joku, eikä olekin? Eihän toisten nälkää saa käyttää tienaustarkoituksessa hyväksi!!!

Äänestä
  • "Kun muutkin huijaa niin mekin saadaan huijata."

    Pyramidipelit ovat laissa kiellettyjä ja vm-firmat järjestäen toimivat juuri rajaa hipoen. Harmi vain ettei rajaa ole saatu tarpeeksi selväksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jotta asia tulisi selväksi ... kirjoitti:

Verkostomarkkinointi on naapureiden, ystävien ja sukulaisten hyväksikäyttöä !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu