Muistan että se oli joku pienen budjetin leffa, pääosissa ihan tuntemattomat näyttelijät, kaksi blondia. Muistaakseni nämä naiset olivat myös tehneet käsikirjoituksen tähän leffaan.
Juoni meni jotenkin näin:
Kaksi naista tapaa jossain vieroitushoidossa(?) ja päättävät lähteä moottoripyörillä matkalle halki amerikan. Saapuvat jonnekin sukulaisen luo jonne heitä on seurannut toisen naisen renttu poikaystävä. Tämä poikaystävä sitten antaa naiselle huumeita joihin nainen kuolee.
Muistaisiko joku tämän leffan nimen?
Elokuvan nimi hukassa
Michelle...
1
502
Vastaukset
- ...
Jos tiedosta on enään hyötyä.. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913145
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.662862- 2032260
- 741896
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91731- 1081585
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191186- 811140
- 951099