Bauhaus

Espoossa avattiin uusi Bauhaus lauantaina.
Henkilökunnalle oli edellisellä viikolla kiitosillallinen, jonka päätteeksi 40 henkilökuntaan kuulunutta irtisanottiin.

Hieno tapa toimia...

Ammattiyhdistykseen ei saa kuulua myöskään siinä firmassa.
4482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oho, kerrotko mitä saivat sapuskaksi ja minkä maalaiset sieltä täytyi lähteä?

Äänestä

no johan sä näytät tietävän paljon asioita.satun ite olee siel töissä ja eipä ole ketään irtisanottu mistään bauhaussin tavaratalosta, ja voinpa vielä senkin verran sulle sanoa et taidetaan me lähestulkoon kaikki kuulua johonkin liittoon,et silleen.......taitaa sua ittees harmittaa kun et ole siel töissä,paras työpaikka missä olen ikänä ollu.

Äänestä

Tarkoitetaankohan tuolla 40:llä kokoonpanoryhmään kuuluneita saksalaisia jotka kiertävät rakentamassa taloja. Eli siis siirtyivät seuraavalle työmaalle.

Kuulun itsekin liittoon ja kuten tietääkseni kaikki muutkin työkaverini. Harva meistä vaan kuulu PAMiin. Sekin on omavalintaista. Ei työnantaja sellaista rajoita.
Muuten työympäristönä tasapuolinen ja mukava työpaikka jossa jokainen on tärkeä. Jos huonoja puolia pitää hakea niin se on palkat jotka ovat suoraan tessin mukaiset.

Äänestä
  • Tämä on ainoa työpaikka jossa toiset morjenstaa toisiaan. Kuulun myös Pamiin.

    Bauhaus on mukava/rento työpaikka!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


achtung kirjoitti:

Espoossa avattiin uusi Bauhaus lauantaina.
Henkilökunnalle oli edellisellä viikolla kiitosillallinen, jonka päätteeksi 40 henkilökuntaan kuulunutta irtisanottiin.

Hieno tapa toimia...

Ammattiyhdistykseen ei saa kuulua myöskään siinä firmassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu