Tulosvedon puolella ensi yölle pientä pelattavaa Oilersien ja Bluejacketsien matsiin. Aamunvirkuille sikäli extramannaa, että tuota ottelua voi myös tuijottaa ohrapirtelö toisessa ja kaukosäädin toisessa kädessä nojatuolikatsomosta käsin mikäli maksukanavapaketti löytyy taloudesta.
Mutta asiaan. Oilers on voittanut ainoastaan kerran tällä kaudella kotonaan varsinaisella peliajalla. Siitä ei pitkävedon puolella leivota suosikkia tekemälläkään. Sellainen max 37-38% äärimmäisen niukka altavastaaja mun papereissa se on Columbuksenkin isäntänä. Pahvilta irtoaisi 2.70 mikä menettelee.
Veikan tulosvedossa sen sijaan muutama sijoittamisen arvoinen ottelutulos on syytä laittaa vetämään. Raakasti alipelattuja tuloksia ovat ainakin 1-1,2-1 ja 1-2 (kertoimet 19.7 - 26.3), tasureista 1-1 (21) sekä vierasvoitoista vielä 1-3,2-3 ja 1-4 (15.1 - 24.0).
En jaksa uskoa kummankaan jäävän maaleitta mikä rajaa muutamia tulosvetovaihtoehtoja pois. En myöskään lämpene yli 5.5 maalin tulosvaihtoehdoille. Keskimäärin 56% kauden otteluista on toistaiseksi päättynyt alle 5.5 maalin. Myös Edmontonin viimeisimmistä 7 kotiottelusta peräti 5 on jäänyt alle tuon maalimäärän. Columbuksen vierasmatseissa lukumäärä on tismalleen sama yhtä monessa pelissä.
Maailmalta saa loistotarjouksia alle 5.5 maalimäärille. Varovaisellakin arviolla kaikki yli 2.00:n tarjoukset maistu meikäläiselle enemmän kuin hyvin. Parhaat tarjoukset löytyvät 2.25:n tienoilta.
NHL/EDMvsCLB
tuhansien.ottelujen.mies
0
478
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513585Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142480Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5932273Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192026KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar761730Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431658- 201648
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1371546- 281446
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?941427