Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Paljonko lihaksikkuus/lihavuus vie optista mittaa?

Muistan aina, että ennen kehonrakentajan uraani kullini oli 19cm mittainen. Kullini on poikkeukisellisen kookas. Nyt kun olen treenannut jo 15 vuotta rankalla treenillä, niin kullini on kutistunut 16 senttiin. Kukaan ei ole valittanut, mutta tulipa vain mieleeni kysäistä teitlä kulliasiantuntijoilta?
72311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No lihasmassan ei pitäisi kyllä lyhentää penistä yhtään, jos siis
rasvaprosentti pysyy samana.

Rasvakerros lyhentää penistä muistaakseni siten, että jokainen 10kg
ylipaino lyhentää 0,5 - 1cm peniksen mitasta. Kysehän on siitä,
että peniksen juuressa oleva rasvakerros paksuuntuu lihotessa.
Pelkkää lihasta kerättäessä sen ei pitäisi kasvaa.

Tiestysti penis usein näyttää pienemmältä oikein lihaksikkaassa
miehessä kuin tosi laihassa, mutta ei sen pitäisi mitassa näkyä.

Äänestä
  • Läskiä 10kg miehessä vatsanseudulla ja kulli lyhenee 2cm. Lihaskerros kropassa tietenkin pienentää munaa, mutta eri suhteessa kuin läski, mutta lyhentää!
    Luuviulussa nysäkin on suhteessa suurempi.

    Äänestä

Tuttu juttu. Itse kehonrakennusta vuosia harrastaneena senttejä on pudonnut pari-kolme pituudesta, ei paksuudesta. Johtuu varmaan roinaamisesta. Kiveksetkin on kutistunut, ennen niitä ei kämmeneen saanut niin että menisi kiinni, eli sellaiset kinderit, nut mitkä lie luumunkivet.
Kun katsoo bodausammattilaisia ja muitakin roinaajia poseeraushousuissa tai suihkussa/saunassa, niin huomaa että kikkelit on lepotilassakin kaikilla järjestäin pienet. Hormonit kutistaa ja lihaksissa enempi majaileva verimäärä vie loputkin kikkelin paisuvaisista. Ikävä totuus. Vaikka naisia saa lihaksikkaalla kropalla aivan toisella tapaa, niin seksi ei tunnu hyvältä kun naisten kasvoilta paistaa pettymys.

Äänestä
  • No moni bodaajahan kompensoi sillä kropan pakkomielteisellä
    treenaamisella jotain kompleksiaan.

    Toiset sitä että on lyhyt, toiset sitä että on pieni muna.

    Äänestä

  • Niinjuujoo kirjoitti:

    No moni bodaajahan kompensoi sillä kropan pakkomielteisellä
    treenaamisella jotain kompleksiaan.

    Toiset sitä että on lyhyt, toiset sitä että on pieni muna.

    ja jos vielä sattuu olemaan lyhyt ja pieni kaluinen, niin ne miehet vasta kompleksisia ja kiukkuisia vasta ovatkin!

    Monet miehet suorastaan pilaavat/munaavat itsensä tuolla riittämättömyyden tunteellaan.

    Äänestä

  • kokemusta riitää...... kirjoitti:

    ja jos vielä sattuu olemaan lyhyt ja pieni kaluinen, niin ne miehet vasta kompleksisia ja kiukkuisia vasta ovatkin!

    Monet miehet suorastaan pilaavat/munaavat itsensä tuolla riittämättömyyden tunteellaan.

    kun persejalat täällä kusettavat mulkkujensa mittoja tuplaten kompensoidakseen pienuuttaan.

    Äänestä

  • Ettei jätkää nyt vaan kyrsis ku ei oo tullu salilla käytyä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lihaksikas karpaasi kirjoitti:

Muistan aina, että ennen kehonrakentajan uraani kullini oli 19cm mittainen. Kullini on poikkeukisellisen kookas. Nyt kun olen treenannut jo 15 vuotta rankalla treenillä, niin kullini on kutistunut 16 senttiin. Kukaan ei ole valittanut, mutta tulipa vain mieleeni kysäistä teitlä kulliasiantuntijoilta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu