Miehelläni oli suhde harrastuksensa parista löytämäänsä naiseen. Suhde on nyt ohi, mutta en suinkaan ole unohtanut asiaa. Aloitin myös saman harrastuksen (kamppailulaji)ja olen saanut sieltä paljon uusia tuttavia ja kuullut paljon lisää tuosta naisesta (eikä mitään positiivista).
Mietiskelen, että miten kostan sille muijalle..ja se kosto tulee olemaan suloinen;)Sillä naikkosella on ollut useita suhteita naimisissa oleviin miehiin, pakkohan jonkun on sitä hieman kouluttaa.
Kakkoselle se mikä kakkoselle kuuluu
1
979
Vastaukset
- outchider
Älä petä itseäsi. Ei asia siitä paremmaksi muutu että kostat tuolle naiselle, ei hänen eikä sinun kannaltasi. Kostonhimosta ei pääse eroon kostamalla vaan unohtamalla. Anteeksianto ei edellytä sitä että toinen katuu tai parantaa tapansa. Anteeksiantoon ei tarvita muuta syytä kuin että itselle tulee parempi olo kun lakkaa kantamasta vihan taakkaa.
Tämä tietysti kuullostaa hurskastelevalta mutta näin se toimii, tiedän sen omasta ja monen muun elämästä mitä olen nähnyt ja kuullut.
Jos välität itsestäsi ja miehestäsi, käsittele asia rehellisesti miehesi kanssa ja sitten jätä asia taaksesi äläkä enää palaa siihen vaikka mieli tekisikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213849
- 891900
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa891316Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1681271- 561129
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.541031Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe1881007- 61932
- 42896
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis143849