Kakkoselle se mikä kakkoselle kuuluu

musta jää

Miehelläni oli suhde harrastuksensa parista löytämäänsä naiseen. Suhde on nyt ohi, mutta en suinkaan ole unohtanut asiaa. Aloitin myös saman harrastuksen (kamppailulaji)ja olen saanut sieltä paljon uusia tuttavia ja kuullut paljon lisää tuosta naisesta (eikä mitään positiivista).

Mietiskelen, että miten kostan sille muijalle..ja se kosto tulee olemaan suloinen;)Sillä naikkosella on ollut useita suhteita naimisissa oleviin miehiin, pakkohan jonkun on sitä hieman kouluttaa.

1

1002

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • outchider

      Älä petä itseäsi. Ei asia siitä paremmaksi muutu että kostat tuolle naiselle, ei hänen eikä sinun kannaltasi. Kostonhimosta ei pääse eroon kostamalla vaan unohtamalla. Anteeksianto ei edellytä sitä että toinen katuu tai parantaa tapansa. Anteeksiantoon ei tarvita muuta syytä kuin että itselle tulee parempi olo kun lakkaa kantamasta vihan taakkaa.

      Tämä tietysti kuullostaa hurskastelevalta mutta näin se toimii, tiedän sen omasta ja monen muun elämästä mitä olen nähnyt ja kuullut.

      Jos välität itsestäsi ja miehestäsi, käsittele asia rehellisesti miehesi kanssa ja sitten jätä asia taaksesi äläkä enää palaa siihen vaikka mieli tekisikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      51
      5398
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      91
      3311
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      33
      3142
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      147
      2956
    5. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      53
      2295
    6. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      48
      2249
    7. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      70
      1827
    8. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1726
    9. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      92
      1636
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      271
      1463
    Aihe