USA maksattaa omia tihutöitään

Aivan oikein, että irakilaiset sytyttävät öljylähteensä tuleen, protestina sille, että amerikkalaiset vain käyttävät Irakin öljyä omien tihutöittensä maksamiseen maassa.
Amerikkalaiset ovat sikoja.
7338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Täyttä totta ja vielä puuttuukin vähän. Jenkit maksattavat tuhotyönsä Irakin öljyllä ja työt hoitavat jenkkifirmat. Öljystä maksetaan tietty pilkkahinta, koska hintoja poljetaan saavutetun aseman turvin, opec ohittaen. Tällä hetkellä jenkkien toimet keskittyvät öljynryöstämisen turvaamiseen.

Äänestä
  • Niin... Kyllähän Saddam Husseinin hirmuhallinto oli paljon parempi ratkaisu irakilaisille :)

    Äänestä

  • Sitä ne hiekkaneket saa mitä hakee. Niitten kulttuuri on aivan perseestä, keskityy lähinnä pilven polttoon ja siskon panemiseen. Oli jo aikakin että joku tulee ja antaa keppiä ja kunnolla kun ei Israelistakaan ole oikein mihinkään.

    Äänestä

  • Vonkamies kirjoitti:

    Niin... Kyllähän Saddam Husseinin hirmuhallinto oli paljon parempi ratkaisu irakilaisille :)

    Näytöt puhuvat sen puolesta, että Irakin kansa oli tyytyväisempää Saddamin hallinnon aikaan.

    Äänestä

  • Vonkamies kirjoitti:

    Niin... Kyllähän Saddam Husseinin hirmuhallinto oli paljon parempi ratkaisu irakilaisille :)

    Sanos muuta, totta turiset.Saddaminkin hallinto oli paljon parempi.
    Amerikkalaiset on maailman sikoja.

    Äänestä

  • Vonkamies kirjoitti:

    Niin... Kyllähän Saddam Husseinin hirmuhallinto oli paljon parempi ratkaisu irakilaisille :)

    Niin minunkin mielestäni.
    Saddamin hallinto oli totisesti parempi kuin tämä jenkkien hirmuvalta.
    EIkä tämä maailmanvalloitus tähän lopu.
    Ettekö ole huomanneet, miten EU:n johtajatkin hilluvat nyt Irania ja Pohjois-Koreaa vastaan ja puhuvat vain Hamas-terrorista, eivät laisinkaan Israelin terrorista.

    Äänestä

  • George W. Bush kirjoitti:

    Sitä ne hiekkaneket saa mitä hakee. Niitten kulttuuri on aivan perseestä, keskityy lähinnä pilven polttoon ja siskon panemiseen. Oli jo aikakin että joku tulee ja antaa keppiä ja kunnolla kun ei Israelistakaan ole oikein mihinkään.

    varsinainen kulttuurintuntijan puheenvuoro!
    Herra armahda.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Irakin kansalle kirjoitti:

Aivan oikein, että irakilaiset sytyttävät öljylähteensä tuleen, protestina sille, että amerikkalaiset vain käyttävät Irakin öljyä omien tihutöittensä maksamiseen maassa.
Amerikkalaiset ovat sikoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu